במהלך לוויה שנערכה היום (שלישי) בג'לג'וליה בוצע ירי שממנו נהרג גבר אחד ואחר נפצע באורח קשה. ממד"א נמסר כי חובשים ופרמדיקים העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים מאיר שבכפר סבא את שני הפצועים: בן 45 תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, שמותו נקבע בבית החולים, ובן 25 במצב קשה שסובל עם פציעות חודרות. מהמשטרה נמסר כי נסיבות האירוע נחקרות.

אירוע ירי בהלוויה בג'לג'וליה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הירי. נקבע מותו של בן ה-45 שנורה בראשו | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

מבדיקה ראשונית עולה כי הקורבן נורה בטעות. ככל הנראה אלמוני הגיע להלוויה כדי לפגוע באדם מוכר שמעורב בסכסוך כנופיות - אבל פגע בטעות בגבר שנהרג. זמן קצר אחרי שפונו ההרוג והפצוע לבית החולים התפתחו מהומות בכניסה למרכז הרפואי. בתיעוד ניתן לראות את צוות הביטחון של בית החולים הודף את האנשים ומונע מהם מלעבור את שערי בית החולים.

חובשים מד"א מוחמד עודה וחן בן עמי סיפרו: "הגענו למקום והייתה המולה גדולה. שני הפצועים שכבו כשהם סובלים מפצעי ירי בגופם. גבר כבן 50 היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה והתחלנו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו עיסויים והנשמות, הכנסנו אותו לניידת הטיפול הנמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי. פצוע נוסף שהיה מעורפל הכרה טופל במקום ופונה לבית החולים כשמצבו קשה".

ח"כ אוסאמה סעדי שנכח בהלוויה שיחזר בשיחה עם N12: "היינו בהלוויה, היא הסתיימה והתחלנו להתפזר. אנשים יוצאים מבית הקברות ופתאום שמענו צרור יריות ואז ראינו שני אנשים פצועים, אחד ממש כדור בראש, מדמם, מדמם למוות. דימם עד שהאמבולנס הגיע. השני בחזה. ממש אנחנו כולנו יצאנו, אני הייתי עם ראש המועצה... כל אחד מהאנשים שם יכול היה להיות הרוג היום. זה כל כך קל שמישהו ירה, ברח ויאללה. נגד לא ידוע".

"מי שנרצח הוא אזרח תמים לחלוטין, בכלל לא מוכר", הוסיף ח"כ אוסמה סעדי. "על השני אומרים שהוא מוכר אבל אני לא יודע, לא מכיר אותו. בלתי מתקבל על הדעת הקלות שמישהו בא ויורה בלוויה. יורים בחתונות? עכשיו יורים בלוויות. קברנו מישהו ובתוך הלוויה עכשיו קוברים עוד מישהו. זאת צריכה להיות מלחמת חורמה בכל המגפה והנגע של האלימות והפשיעה בחברה הערבית. 109 קורבנות. אנחנו מזהים תזוזה כלשהי בפעילות המשטרה, אבל זה מאוחר מדי וזה לא מספיק. המשטרה צריכה ויכולה, יש לה את כל היכולות למגר את התופעה הזאת, כפי שעשתה בחברה היהודית.

מבית החולים מאיר נמסר כי בעקבות האירוע הובהל למרכז הרפואי הגבר בן ה-45 כשהוא ירוי בראשו וללא רוח חיים, ובעקבות כך הצוות נאלץ לקבוע את מותו. פצוע הירי בן ה-25 הועבר מייד לחדר ניתוח שם מנסים לייצב את מצבו.

ד"ר יעקב חן, סגן מנהל מרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית עדכן: "הכול החל בשעה 12:56 כאשר שני פצועי ירי הובהלו למיון של בית החולים מאיר. אחד הגיע ללא רוח חיים עם פצעי ירי מרובים והשני במצב אנוש. אחרי מאמצי החייאה ממושכים שכללו פתיחת חזה הוא הועבר למיצוב והמשך ניתוח. כרגע נלחמים הצוותים על חייו".

על המהומה אמר ד"ר חן כי "מחוץ לחדר ההלם של בית החולים הייתה התרגשות רבה מצד המשפחות של הקורבנות והמתאבלים. אבל יש לציין בצורה חיובית את התערבות צוות האבטחה של בית החולים שמיד התייצב. וכנ"ל לגבי משטרת ישראל וימ"מ שמיד הגיעו, הכילו את האירוע וכרגע שלום לכל המטופלים בבית החולים".