ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, תקפה הבוקר (רביעי) את מערכת המשפט בעקבות החשד לסרסור בנערה בת 15 בידי אימה: "לא ייתכן שגורמי הרווחה העירוניים שלנו יתריעו בפני בית המשפט שהנערה המדוברת זקוקה למסגרת שמגנה עליה, ובית המשפט יבחר להתעלם מעמדת גורמי המקצוע והעובדים הסוציאליים שמכירים את המשפחה היטב ויחזיר אותה ללא כל הגנה לקהילה". 6 הגברים שנעצרו בפרשה בחשד להדחתה לשימוש בסמים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.  

עוד ציינה ראש העיר שוחט בעקבות הפרשה: "המקרה חייב להדליק נורת אזהרה בוהקת למערכת המשפט בישראל. אנו כמובן נמשיך ללוות את הנערה בכל האמצעים שלנו וכל מה שמעניין אותנו כרגע היא טובתה וטובתה בלבד. כולי תקווה שבתי המשפט יפעילו שיקול דעת במצבים מהסוג הזה כדי שמקרים מהסוג הזה לא יחזרו על עצמם גם בעתיד".

האם החשודה שסירסרה בביתה (צילום: N12)
האם החשודה שסירסרה בביתה | צילום: N12

הפרשה המטלטלת נחשפה אתמול, במסגרתה אישה כבת 40 מאור יהודה חשודה שתיווכה לזנות את בתה. על פי החשד של חוקרי ימ"ר תל אביב, הנערה נוצלה מינית והעניקה שירותי מין למספר רב של גברים - שחלקם אף חשודים בהדחתה לשימוש בסמים קשים.

ליאת שוחט (צילום: ראובן קופיצ'ינסקי)
ליאת שוחט, ראש עיריית אור יהודה | צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

על פי החשד, הקטינה הציגה עצמה כבת 21 לפי הנחיית אימה, עסקה בזנות במשך מספר חודשים ומימנה באמצעות כך את כל בני משפחתה - האם ושני אחים. שירותי המין שהעניקה אף פורסמו במספר מישורים. לצד האם החשודה בסרסרות, בשידול בתה הקטינה לעיסוק בזנות ובשיבוש מהלכי משפט, עצרו בלשי ימ"ר תל אביב 6 תושבי גוש דן בחשד להזמנת "שירותי ליווי" של הקטינה, תוך הדחתה לזנות וסמים. 

ניידת משטרה (צילום: ChiccoDodiFC , shutterstock)
6 גברים יובאו להארכת מעצרם | צילום: ChiccoDodiFC , shutterstock

גורמים שטיפלו בנערה סיפרו אתמול ל-N12 כי מדובר במשפחה סטנדרטית שמוכרת לרשויות תקופה ארוכה. במסגרת הטיפול, אותם גורמים התעקשו להוציא את הנערה מהבית ושלחו אותה למסגרת חינוכית אחרת, אלא שלפני 8 חודשים, האם ביקשה להוציא את הילדה מהמסגרת. הגורמים התעקשו וטענו בפני בית המשפט שלא להוציא את הנערה כי זו סכנה ממשית עבורה. אך לטענת הגורמים, בית המשפט התעלם מהבקשה שלהם, קיבל את בקשת האם והוציא את הנערה.

בשנה הראשונה מאז שחזרה לביתה היא תפקדה היטב בבית ספר רגיל, אך לאחרונה נפלטה ממנו ולא הצליחה לנהל מסגרת בית ספרית רגילה. גורמים מצאו לה מסגרת חוץ בית ספרית ששם הצליחה הנערה להשתלב. אחד מקרובי המשפחה תמך בעמדת גורמי המקצוע שהתנגדו להוצאת הנערה מהמסגרת הסגורה, אבל האם התחייבה שתטפל בילדה ולא תזניח אותה. בית המשפט דחה את עמדת בתי המקצוע וקיבל את בקשת האם.

אתמול הכחישה האם בבית המשפט את החשדות המיוחסים לה: "הבת שלי נפגשת כל הזמן עם גברים - לא סרסרתי בה. איזו בושות עושה לי המשטרה". עוד טענה: "אני לא לקחתי שקל. לא סרסרתי בבת שלי, תבדקו את חשבון הבנק שלי". בתום הדיון הוחלט להאריך את מעצרה ואת מעצרו של בן זוגה עד ליום שישי. האם בכתה וסירבה לצאת מאולם הדיונים, ובלשי ימ"ר ת"א הוציאו אותה בכוח.