ליאורה ירדן, אחותו של אורון ז"ל, תיארה היום (שישי) בקול רועד את תחושותיה לאחר מותו של צבי גור, האיש שחטף ורצח את אחיה בגיל 8. "הקלה מאוד מאוד מאוד גדולה", היא סיפרה בריאיון ל"אולפן שישי". "ובמיוחד על זה שאימא שלי לא נאלצה לראות את הרוצח של אחי משוחרר, אפילו לא לשנייה אחת".

"הוקל לי מאוד עכשיו על כך שהוא ממשיך לרצות את העונש שלו שם למעלה", הוסיפה ליאורה. לצד זאת, 41 שנים אחרי הרצח, בני משפחת ירדן יודעים שמותו של הרוצח צבי גור לא יחזיר את אורון ז"ל ולא יביא להם נחמה.

אחיו של אורון ירדן, ארכיון (צילום: חדשות 2)
אחיו של אורון ירדן ז"ל | צילום: חדשות 2

ביוני 1980 חטף גור את אורון ז"ל סמוך לבית הוריו בסביון. תחילה הוא דרש כופר כתנאי להשבת בנם, אולם במהלך ההימלטות מכוחות המשטרה - חנק את אורון למוות. גור נידון למאסר עולם ועוד 36 שנות מאסר. "המשפחה התרסקה לחתיכות", נזכרת ליאורה בכאב. "אבא שלי נפטר, אימא שלי להתאבד מספר פעמים, רועי (אחיה) נכנס למצב נפשי כבד".

לאחר שהבקשות הקודמות נדחו, השבוע הוגשה בקשה נוספת לשחרר את גור ממאסר, בנימוק שאלו היו ימיו האחרונים. הפרקליטות התנגדה גם לבקשה הזו ובכך מנעה את שחרורו. עו"ד דוד פורר שמלווה את משפחת ירדן הודה על כך ואמר: "טוב עשתה הפרקליטות, המשפחה מכירה תודה עמוקה לפרקליטות על המלחמה האיתנה שלה".