המשטרה עצרה היום (שבת) ארבעה חשודים בהתפרעות ותקיפת שוטרים בכפר קאסם. על פי החשד, הארבעה, יחד עם עשרות נוספים, תקפו את השוטרים שהגיעו לבצע חיפוש במטה "ועד השמירה" של העיר. שני שוטרים ומתנדב נפצעו וקיבלו טיפול רפואי במקום. המפכ"ל קובי שבתאי: "לא נעבור על כך לסדר היום - נעשה ככל שביכולתנו למצות את הדין עם העבריינים". רה"מ בנט: "האלימות בחברה הערבית הגיעה לנקודה בלתי נסבלת - נילחם בה בכל הכוח".

בתיעוד של אירוע התקיפה, נראה אחד מהמקומיים תוקף באגרופים ובאלימות קשה את אחד מהשוטרים שמקיפים אותו. במקביל, אדם אחר נראה דוחף את השוטרים, מכה את אחד מהם בפניו - ועוזב את המקום מבלי שאף אחד מהשוטרים מנסה לעוצרו.

שוטר שהותקף בכפר קאסם
אחד מהשוטרים שנפצע

הרקע לאירוע היה עימות שהתפתח בין מקומיים לשוטרים, שהגיעו לבצע חיפוש במטה "ועד השמירה" של כפר קאסם. התושבים טוענים כי מה שגרם לעימות האלים היה שימוש של השוטרים באקדח טייזר כלפי כמה מהמקומיים. לדברי תושבים, זהו אינו העימות הראשון בין שוטרים לבין אנשי השמירה במקום.

בתחילה המשטרה דיווחה שנעצרו שני חשודים בתקיפת השוטרים, אך בהמשך דווח על מעצרם של שני חשודים נוספים. גורם במשטרה אמר כי "צפויים מעצרים נוספים".

"אני עומד לצד השוטרים שהותקפו באלימות קשה בכפר קאסם", אמר ראש הממשלה נפתלי בנט, שבהיר כי "האלימות בחברה הערבית הגיעה לנקודה בלתי נסבלת - נילחם בה בכל הכח". בנט הוסיף: "אני מצפה מהחברה הערבית, שמבקשת מהמדינה להתערב, לתת לשוטרים את כל התמיכה והגב. נגיע לתוקפים ונמצה עמם את הדין".

המפכ"ל, קובי שבתאי, אמר בתגובה לתקיפת השוטרים כי המשטרה לא תקבל מצב שבו פוגעים בשוטרים שבאים לבצע את תפקידם. "לא נעבור לסדר היום אירועי אלימות כלפי שוטרים כפי שקרה בכפר קאסם", הדגיש שבתאי. "הנחתי את פיקוד המחוז והמרחב לפעול בנחרצות ובתקיפות ולשים את היד על כל מי שלקח חלק באירוע ואנו נעמיד לרשותם את כל האמצעים והכוחות שידרשו".

ראש הממשלה נפתלי בנט מצביע (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)
בנט: "האלימות בחברה הערבית הגיעה לנקודה בלתי נסבלת" | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

לדבריו, "כבר עצרנו 4 חשודים ביניהם שני החשודים המרכזיים שעל פי החשד תקפו את השוטרים ולא נרפה עד שנביא את כל העבריינים לדין. "אני מגבה באופן מלא את השוטרים לפעול על פי חוק עם האמצעים שעומדים לרשותם אל מול כל מי שינסה להרים עליהם את ידו.

מהמשטרה נמסר כי המפכ"ל שוחח עם השוטרים שהיו באירוע, חיזק אותם ואמר להם: "אני מגבה אתכם ומבטיח לכם שנעשה ככל שביכולתנו למצות את הדין עם העבריינים".