אבי הוכמן מציג את עצמו כאיש שב"כ ולוחם שייטת לשעבר, אך לעיתים הוא גם עונה לשם אמיר אלקין - מורה למתמטיקה ואדם חולה המרוויח שכר זעום. בכתבה ששדרנו אתמול (שלישי) במהדורה המרכזית, חשפנו כיצד המתחזה רימה נשים אמידות, ניצל את בדידותן ופיתה אותן להעביר לו תכשיטים, שעונים ורכוש יקר ערך בשווי של כמה מיליוני דולרים.

דורית (שם בדוי) חיה בגפה בדירה במגדל יוקרתי בלב תל אביב. דורית בת ה-60 אינה נשואה ואין לה ילדים, מה שהוביל אותה לחוש בדידות ומחנק בתקופת סגרי הקורונה. "הבדידות הביאה אותי להיכנס לאתר ההיכרויות 'נפגשים'", סיפרה. "כשהוא (הוכמן) הגיע אליי בפעם הראשונה הוא שאל מיד איפה הכספת. הראיתי לו וחיוך שבע רצון התפשט על פניו". לטענתה, הוכמן לקח ממנה שעונים בשווי מאות אלפי דולרים ועקץ ממנה סכום כולל של כמיליון דולרים.  

דורית (שם בדוי) נעקצה ע"י אבי הוכמן במיליון דולר (צילום: חדשות 12)
דורית (שם בדוי) נעקצה ע"י אבי הוכמן במיליון דולר | צילום: חדשות 12

"אני מתחננת בפניך שתחזיר את התכשיטים", אמרה להוכמן בשיחה שקיימה איתו לאחר הגנבה. "את עשית מעשה חמור" - הוא השיב ובדה סיפור שבגללו הוא לא מוכן להחזיר לה את התכשיטים. בימים הבאים, כמו בסרט מתח, החוקרים תיעדו דקה אחר דקה את הגבר המסתורי שנכנס לחייה של דורית.

הוכמן טוען להגנתו שמדובר בעלילת דם ושהתכשיטים שניתנו לו לא היו שווים דבר: "זה זכוכיות", טען. "הם כבר חודש וחצי בפח האשפה". עוד אמר שאת הכסף שביקש מקורבנותיו להוציא מהכספומט - אינו לקח עבורו, אלא השקיע אותו עבורן. פעם אחת אישר הוכמן שאכן קיים שיחות עם אותן נשים ופעם אחר טען שאינו מכיר אדם בשם אמיר אלקין. כל זאת כשהוא סותר את גרסתו שלו עצמו.

אבי הוכמן עקץ נשים בכסף ורכוש רב (צילום: חדשות 12)
העימות עם אבי הוכמן: "זה שקר גס, אני לא מכיר איש בשם אמיר אלקין" | צילום: חדשות 12

העימות

במשך שמונה חודשים ניסינו לאתר את הוכמן, אולם הצלחנו להגיע אליו רק לפני כמה שבועות - בעקבות מידע שקיבלנו מתיק בית משפט שמתנהל נגדו. 

"אבי הוכמן או אמיר אלקין - איך קוראים לך?", שאלנו אותו ברגע המפגש. הוכמן ביקש להזדהות בשם זו והכחיש את כל הטענות נגדו: "זה שקר גס. הן חייבות לי כסף. מתלוננת אחת עם ראש מסובב לגמרי, שניסתה לשקר את אימא שלה על הגב שלי והשנייה - היא ידידה. אילצו אותה להתלונן. לא עקצתי, זה שקר".

העימות עם אבי הוכמן: עקץ נשים בסכום של יותר ממיליון דולרים
העימות עם אבי הוכמן: עקץ נשים בסכום של יותר ממיליון דולרים
אבי הוכמן עקץ נשים בכסף ורכוש רב (צילום: חדשות 12)
אבי הוכמן מתחמק מהעובדות: הצהיר שמוכן לעבור פוליגרף - אך לא הגיע | צילום: חדשות 12

בהמשך הצהיר הוכמן כי הוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף על מנת להוכיח את חפותו. לבקשתו של הוכמן, אנחנו פונים לבודק פוליגרף מוסמך לשם ביצוע הבדיקה. אבל למרות שדרש, הוכמן לא ענה. המספר שלו נותק והוא שוב נעלם. לבדיקה, שהוא עצמו הציע, הוא לא הגיע.

"אני רוצה שהוא יחזיר לי את הכסף, אני מתחננת", ביקשה בקול רועד רות הרטפלד, שנעקצה על ידי אבי הוכמן בכ-700 אלף שקלים. "תשמרו על המשפחה שלכם ועל הילדים שלכם. אל תתפתו לכזה דבר". כעת, יממה לאחר פרסום הכתבה, אישה נוספת כבת 50 הודיעה כי בכוונתה להגיש תלונה במשטרה נגד הוכמן. בינתיים העוקץ ממשיך להסתובב חופשי והפרקליטות - שוב מפשלת.