"תיק שחיתות מאוד חמור הפך לכלום": אחרי ההתבטאויות הקשות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נגד ראש הממשלה לשעבר נתניהו שחשפנו אמש במהדורה המרכזית, הערב (רביעי) חשף כתבנו גיא פלג הקלטות נוספות של היועץ, הפעם בקולו - כשהוא מתייחס לתיק החקירה נגד שר הפנים לשעבר ויו"ר ש"ס, אריה דרעי. בהקלטות נשמע מנדלבליט מתאר את הפער העצום בין החשדות שהיו בתחילת הדרך כלפי דרעי - חשדות חמורים לשוחד - לבין השורה התחתונה. 

מנדלבליט על החשדות לשוחד נגד דרעי: 

"אני חושב שהתוצאה היא לא טובה, היא רעה אפילו, שזה לקח כל כך הרבה זמן. תיק דרעי בא אליי כתיק שחיתות מאוד חמור, חקירה של נושאים ודברים כאילו שזה נראה וואו, גדול, כן? מהתיק הזה לא נולד אפילו עכברון, זאת אומרת כלום, זה לא שמשטרה, לא יודע, זה כאילו פשוט כלום, לא הייתה חקירה על העלמות מס. לקח פרק זמן מאוד ארוך, שלא הלך לשום מקום. פשוט כלום, עכשיו מתוך זה שחוקרים סיפור גדול שהוא לא קיים אז מגיעים לסיפורים אחרים. האם אפשר להתעלם מהם? חד משמעית לא, אי אפשר, אתה מגיע לדברים אחרים, לעולמות אחרים לגמרי ומגלים דברים".

בדבריו התכוון מנדלבליט לכך שלאחר שנחקר חשד לשוחד, לא נשאר כלום - אך במהלך החקירה התגלו חשדותל עבירות מס, וכי במקרה זה יש סיכוי סביר להרשעה של דרעי. היועץ מעוניין לקבל את ההחלטה בעניינו של יו"ר ש"ס עד לסיום כהונתו בעוד כשלושה חודשים. 


מנדלבליט על עבירות המס לכאורה של דרעי:

"יש סדרה שלמה של דברים וזה עובד מקצועית דרך המשטרה, דרך הפרקליטות ומגיע אליי, אני לא מכיר דרך אחרת, אני לא מוכן לעשות אחרת, גם אם זה ייקח הרבה זמן. הרבה מאוד זמן זה שם היה. עכשיו זה נורא ואיום, יש פה בעיה, אני כאן אחראי על כל המערכת, שחייל ברצועת עזה נפגע בגלל רשלנות או בגלל תאונת אימונים אז הרמטכ"ל גם נושא באחריות. יש בעיה במערכת, אני מסכים. עכשיו זה סדרה שלמה של אירועים כאלה, קטנים יותר או פחות. זה לא בטון, אין שם בטון, יש דברים אחרים. האם יש סיכוי סביר להרשעה? התשובה לדעתי כן. אני מתכוון שתהיה הכרעה בדבר הזה לכאן או לכאן לפני שאני מסיים את התפקיד".