פרקליטיו של משה חוגג פנו אמש (חמישי) במכתב חריף לראש היחידה החוקרת בטענות קשות על תנאי מעצרו והחקירה נגדו. בין היתר טענו עו"ד משה מזור ועו"ד עמית חדד כי הוא מוחזק בתנאים קשים וכי אסירים אחרים מאיימים על חייו. "לגורמי החקירה לא נתונה רשות לנהוג במרשנו באופן מחפיר ולכלוא אותו בתנאי מעצר בלתי אפשריים ולא אנושיים, תוך ניסיון להלך עליו אימים ולפגוע בזכויותיו להליך הוגן", טענו עורכי הדין.

לקריאת המכתב המלא

במכתב שנשלח לתנ"צ אלי מקמל, ראש היחידה לחקירות הונאה להב 433, טענו פרקליטיו של איש העסקים שנעצר לפני כשלושה שבועות בחשד להונאה ועבירות מין, כי תא המעצר שבו הוא מוחזק כולל תנאים סניטריים קשים וכי הוא נחקר לאחר לילות ללא שינה, כשהוא עייף ורעב.

"ממועד מעצרו, מרשנו הקפיד לשתף פעולה בחקירה ומעצרו הוארך בהסכמה כדי לאפשר את מיצוי הליכי החקירה מתוך אמונה שלמה בחפותו", ציינו עורכי הדין בפתיחת המכתב. "לגורמי החקירה אסור לחקור את מרשנו לאחר לילות ללא שינה כשהוא עייף ורעב", הבהירו.

פרשת "המשחק הגדול" - סיקור נרחב

"מרשנו מוחזק בכלא הדרים. תא המעצר כולל תנאים סניטריים בלתי מתקבלים על הדעת, שאינם עומדים בסטנדרטים בסיסיים", המשיכו עורכי הדין. "תא המעצר שורץ מקקים וחרקים אחרים, שאינם מאפשרים למרשנו לישון או לאכול בו. הדברים הגיעו עד כדי כך שבמהלך החקירה מ-9 בדצמבר יצא ממעילו מקק חי, וזאת לראייה עד כמה שהותו בתא המעצר בלתי אפשרית ולא אנושית", הוסיפו.

הפרקליטים הוסיפו כי "במשך כל מעצרו התריע מרשנו בפני הגורמים הרלוונטיים כי מושמעים כלפיו איומים מעצירים ואסירים אחרים, לפיהם אם לא יעביר אליהם כספים הם ירצחו אותו ויפגעו בבני משפחתו". לדבריהם, "אמש הושם מרשנו בתא מעצר יחד עם אדם נוסף שהשמיע באוזני מרשנו איומים שונים המופנים כלפי שוטרים - תוך שאותו עציר נוגע בעצמו במקומות מוצנעים".

במכתב ציינו עורכי הדין מקרים נוספים שבהם נמנעה מחוגג שינה או שהוא טורטר שלא לצורך בין רכבים וחדרי חקירות. "התנהלות זו אינה עומדת בסטנדרט המקובל ויש בה משום איום במעצר. היא גם מנוגדת להסכמה לה הגיעו הצדדים לפיה ככל ולא יוגש נגדו כתב אישום, ביום שלישי ישתחרר מרשנו בתנאים מגבילים".

בתוך כך, אתמול נחקר חוגג על חלק מהעבירות שבהן הוא נחשד במסגרת פרשת "המשחק הגדול". חקירתו, שהייתה קצרה יחסית ונמשכה כמה שעות, עסקה בעבירות על איסור הלבנת הון (הסתרת מקור רכוש) וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

החוקרים התמקדו במיזם שניהל חוגג שסחר במטבעות וירטואליים (לידקוין). לפי החשד, חוגג ואנשיו גייסו סכומי עתק שהגיעו לכ-250 מיליון דולרים. החוקרים שאלו על התנהלות המיזם, והטיחו בחוגג שהוא ואנשיו הציגו מצג שווא לכאורה לפיו המיזם מצליח. עוד שאלו החוקרים על השיטה שבה החברה עבדה. החוקרים הציגו בפניו מסמכים וראיות, שהושגו בין היתר מעד מדינה בפרשה.

מתברר שהמיזם נועד לשמש פלטפורמה למתן אינפורמציה למשקיעים על לקוחות פוטנציאליים. מנגד, נראה שחוגג לא התרשם עד כה מהאשמות החוקרים והתחייב כי עסקיו נוהלו על פי דין. הוא טען כי אנשים שהפסידו כספים מנסים לסחוט אותו.

במסגרת הפרשה חשוד חוגג לא רק בעבירות הכלכליות שעליהן נחקר אתמול, אלא גם בעבירות מין נגד צעירות. לפי החשדות הנוספים נגדו, הוא החזיק דירה שהייתה מרושתת במצלמות במגדל יוקרה בתל אביב, ובה צולמו ללא ידיעתן צעירות במצבים אינטימיים. חוגג חשוד גם בשידול לזנות. לפי המידע שבידי המשטרה, חוגג נהג להביא אל הדירה צעירות שצולמו בעת שקיימו יחסי מין - ללא הסכמתן ומבלי שהיו מודעות לכך. לדירה הגיעו בין היתר אנשים נוספים שחלקם קיימו יחסי מין עם אותן צעירות, ומכאן החשד נגד חוגג בדבר שידול לזנות.