בין קירות חדר מדרגות בבניין מגורים ישן בלב ליבה של בני ברק מתרחשים כבר למעלה מעשור מעשים חמורים. באחת הדירות מתבצעים מעשים מגונים, הטרדות מיניות וניסיונות לשדל למין לכאורה – בתמורה לכסף מזומן. הקורבנות הן תמיד צעירות תמימות מהמגזר הדתי או החרדי, שלהן מציע קובי כהן בן ה-62 להגיע אליו הביתה כדי להרוויח קצת כסף בעבודות ניקיון.

אולם, מאחורי חזות של איש מקצוע ותיק בתחום השיפוצים, מסתתר מטרידן שפועל כבר שנים בדפוס קבוע: באמצעות מודעות שמפרסם בעיתונים החרדיים, הוא מושך צעירות באמצעות סכומי הכסף הגבוהים שהוא מציע תמורת עבודות ניקיון. אחרי שהן מגיעות, מתחיל כהן בניסיונות השידול וההטרדות.

הנוכלים: אדוה דדון בעקבות צייד הנשים מבני ברק (צילום: N12)
קובי כהן כפי שתועד במצלמה הנסתרת | צילום: N12

"הוא הסיוט של כל בחורה בעולם", טוענת הודיה (שם בדוי), שעבדה אצל כהן ונחשפה להתנהגותו. "הייתי צריכה לכלכל את עצמי בגיל צעיר, והייתי צריכה כסף. בהתחלה באמת ניקיתי, ואז הוא פתאום אמר לי 'בואי תעשי לי מסאז', אשלם לך יותר. נראה סרטוני פורנו'. לאט לאט זה הגיע למעשים".

 גם בת דודתה של הודיה, רחל (שם בדוי), סיפרה על חוויה דומה: "זה היה בזמן התיכון, אחרי הלימודים הלכתי לעבוד במשק בית. עברתי הטרדה מינית. היו לו סרטים כחולים והוא התעסק עם עצמו. קפאתי, לא ידעתי מה לעשות. הוא נגע בחזה שלי. הגשתי תלונה, החוקרת חקרה אותי ולא עשו כלום". לדבריה, החוויה הקשה שעברה השפיעה עליה במשך זמן רב: "בגיל 18 התחלתי לקחת כדורים פסיכיאטריים, לא היה לי תיאבון, לא היה לי כלום. בשבילי זה היה כמו אונס".

הודיה ורחל הבינו שהן לבד בסיפור, ואחרי שהבחינו שוב במודעות שפרסם - החליטו לתעד את מעשיו של כהן: "הפעם אנחנו נתפוס אותו". המצלמה הנסתרת מראה את היחס החמור של כהן לצעירות שמגיעות לדירתו: "גם לך יהיה כיף, זה גם כסף. שנים אני ככה לבד. זה עושה לי כיף". בהמשך נאלצנו לעצור את התיעוד מפאת המראות הלא פשוטים.

הנוכלים: אדוה דדון בעקבות צייד הנשים מבני ברק (צילום: N12)
אחת הצעירות שנפגעו מכהן | צילום: N12

רועי חבושה, תושב בני ברק שפועל נגד הטרדות מיניות בחברה החרדית, שמע על מעלליו של כהן. "זה המקרה הכי חמור שאני נתקלתי בו וגם הכי מזעזע,  כי זה נעשה בתחכום גדול מאוד", סיפר. "אנחנו בפועל תיעדנו כמה עשרות בנות שירדו מהדירה שלו. עדכנו את השכנים, עדכנו הרבה רבנים פה בשכונה. ניסינו לעשות הכול. היינו אצלו בבית, התקשרנו, דיברנו איתו.  הוא ממשיך לעשות את זה באופן קבוע, על בסיס שבועי".

על מנת לשים סוף למעשים הללו, החלטנו לדבר עם כהן ולעמת אותו עם התיעודים והעדויות שברשותנו – אך הוא לא התרשם. "למה לא עושים עם זה כלום?", התגונן. "אתם לא חושבים שסוחטים אותי? באו לא פעם ולא פעמיים. למה התיק נסגר? ראו שאני לא נותן להן כסף, הלכו למשטרה. כל אלה רצו לסחוט אותי. עובדה שהן באו עוד פעם. הן כולן שקרניות".

הנוכלים: אדוה דדון בעקבות צייד הנשים מבני ברק (צילום: N12)
קובי כהן בעימות איתו | צילום: N12

למרות ההכחשות הנמרצות וההתעלמות מהסרטונים שהוצגו לו, להודיה יש מסר ברור לכהן: "לא צריך לעשות כאלה דברים. מדובר פה בנערות לקראת חתונה שלא יודעות לאן הן הולכות. נכנסות למאורה של זאב והוא פשוט טורף אותן שם. כל כך תמימות, כל כך טהורות, שהוא פשוט הורג להן את הנשמה".

קובי כהן מסר בתגובה: "התחקיר חד-צדדי ונעשה במניפולציה. הכול נעשה בהסכמה מלאה. מעולם לא עשיתי דבר בכפייה או בהפתעה. הכול נעשה בפתיחות תוך כדי היכרות ושיחות פתוחות. הכול תמורת תשלום רב של מאות שקלים. היו בנות שחזרו מיוזמתן כדי לנצל אותי כספית. הצביעות זועקת במיוחד כשמדובר בניצול כספי של אדם מבוגר ובודד. בכל מקרה הדלת הייתה פתוחה ולא הייתה בעיה לצאת או לסרב להצעתי, שנעשתה בצורה ידידותית וכנה. מעולם לא נגעתי באף אחת, ועל זה אני מוכן להיבדק בפוליגרף. מעולם לא עברתי עבירה פלילית, ואין נגדי שום תיק פתוח".

תגובת משטרת ישראל: "עם קבלת התלונה, המשטרה פתחה בחקירה, ובמסגרתה בוצעו מגוון פעולות, לרבות גביית עדויות מהמעורבים. בסיומה הועבר חומר החקירה לעיון ובחינת הפרקליטות, והיא הורתה לסגור את התיק. נציין כי אם יש עדויות או ראיוןת חדשות, המשטרה קוראת למתלוננות להגיע ולמסור אותן בתחנת המשטרה".