הגננת המתעללת שנשלחה לכמעט עשור בכלא מערערת על העונש: כרמל מעודה, שהורשעה בהתעללות בפעוטות בגן הילדים שניהלה בראש העין, נשלחה ל-9.5 שנות מאסר בכלא בעקבות מעשיה הקשים שחוללו סערה. היום (שני), כמעט חצי שנה לאחר מתן גזר הדין, החליטה מעודה לערער על עונשה לבית המשפט העליון בטענה שמדובר בעונש "קיצוני בחומרתו". 

בנימוקי הערעור ציינה מעודה באמצעות פרקליטיה: "עיקרו של הערעור הוא בכך שבהטילו 9.5 שנות מאסר בפועל על המערערת, בית המשפט סטה לחומרה במידה ניכרת מתקופת המאסר ההולמת את נסיבות המקרה, וכן שגה באופן בו פעל להחמרת רף הענישה הנוהג בעבירות הרלוונטיות תוך שלא יישם באופן הנכון את הכללים הנוהגים לעניין החמרת רף ענישה כפי שנקבעו בפסיקת בית משפט זה". 

עוד טענו פרקליטיה של מעודה מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד עירית שלזינגר-זריבי ושירן ברגמן, כי "המתחם שנקבע בעניינה שהועמד על ידי בית המשפט על 8-13 שנות מאסר הוא מתחם שאינו מידתי וחריג. זאת הן ביחס למעשים עצמם והן ביחס לרמת הענישה הנוהגת. המערערת סבורה כי ראוי היה לקבוע מתחם ענישה נמוך מזה".

כרמל מעודה בבית המשפט בדצמבר האחרון (צילום: פלאש/90 )
פרקליטיה של מעודה טוענים: "עונש קיצוני וחריג" | צילום: פלאש/90

פרקליטיה של מעודה טוענים כי מתחם הענישה "סוטה סטייה קיצונית מרמת הענישה הנוהגת ומחמיר (מבלי להקל ראש) משמעותית עם נסיבות המעשה" וכי מדובר ב"קפיצת מדרגה קיצונית". עוד לדבריהם, לא ניתן משקל מספיק לנתונים שהוצגו ויכלו להוביל להקלה בעונשה של מעודה.

 "בעניינה של כרמל הוגש ערעור אשר עתיד להישמע בחודש הבא. כפי שפורט בהרחבה בנימוקי הערעור, אנו סבורים כי עונש המאסר שנגזר על כרמל קיצוני בחומרתו ואינו מתיישב עם פסיקות רבות של בתי המשפט השונים במקרים דומים ואף חמורים יותר", מסר עו"ד ברגמן. "כמו כן, הערעור מפרט בהרחבה באשר לנסיבותיה האישיות של כרמל, של משפחתה וכן מדגיש את הנזקים שנגרמו להם בעקבות חשיפת הפרשה והמשפט הציבורי הברוטלי שעברו בהמשך לחשיפה זו. אנו מאמינים בלב שלם בטיעונים המפורטים בכתב הערעור ואין לנו אלא לקוות שימצאו אוזן קשבת בבית המשפט העליון".