חשד להצתה וירי לעבר בתי החשודים: שעות לאחר שנעצרו על ידי המשטרה, בתיהם של שני החשודים ברצח בנצרת עלו אמש (ראשון) באש. 9 צוותים של כבאות והצלה הוזעקו כדי לטפל בשרפה, וכעבור כשעתיים הצליחו להשתלט על האש. המשטרה עצרה 2 חשודים, צעיר בן 20 וגבר בן 42 ממשפחת הקורבן, שככל הנראה הציתו את הבתים כנקמה. הבוקר הודיע המשטרה כי בבית החשודים נמצא רובה מסוג קרלו ומחסנית מלאה בכדורים. שני בני משפחה נוספים, בני 19 ו-24, נעצרו.

מדובר בשני בתים הסמוכים זה לזה באזור העיר העתיקה בנצרת. בתיעוד מהמקום נראה אחד מהבתים בוער כולו באש. מכבאות והצלה נמסר כי "הופעלה פקודת 'מכת אש'", שמשמעותה ריכוז מאמץ מיוחד של תחנת נוף הגליל כדי להשתלט על האירוע. בשלב מסוים אף היה חשש שהמבנים הבוערים ייקרסו.

הנשק שנתפס אצל העצורים החשודים ברצח (צילום: דוברות המשטרה)
הנשק שנתפס בבית החשודים בהצתה | צילום: דוברות המשטרה
נצ"מ רן אופיר, מפקד תחנת נצרת, אמר ל-N12: "עצרנו שני חשודים מיד אחרי הרצח, ובלילה שרפו בתים של החשודים ומיד עצרנו מעורבים. ברצף האירועים עצרנו שישה, חלק מהחשודים עם עבר פלילי, כוחות גדולים של משטרה נמצאים בעיר כרגע במיוחד באזור השוק, נתגבר כוחות לקראת ההלוויה בשעות הערב".

מפקד האירוע רב רשף יהודה מלול, סיפר: "בסביבות השעה 20:00 התקבלו דיווחים על שרפת מבנה באזור השוק בנצרת בעיר העתיקה. עם הגעת הצוותים הראשונים זוהתה בעירה משמעותית עם פוטנציאל להתפשטות למבנים נוספים. הוכרזה 'מכת אש' בתחנת נצרת. עם הגעת כל הצוותים מהתחנות הסמוכות נפרשו הצוותים מסביב לבתים הבוערים והחלו בפעולות כיבוי. לאחר מאמץ ממושך הושגה שליטה באירוע ונמנע אסון כבד".

מכבאות והצלה נמסר כי "בשעה 19:56 התקבלו דיווחים רבים אודות מבנה העולה באש בעיר העתיקה בנצרת. עם הגעת צוות כיבוי ראשון מתחנת נוף הגליל נגלה כי מדובר במבנה גדול המורכב מארבעה בתים שונים אשר אש מתפשטת בו מהקומה השניה כלפי מעלה".

הבתים שלפי החשד הוצתו בנצרת (צילום: כבאות והצלה לישראל מחוז צפון)
הבתים שלפי החשד הוצתו בנצרת | צילום: כבאות והצלה לישראל מחוז צפון

עוד נמסר כי "עקב קושי בהגעה למקום, לוחמי האש חתרו למגע ופרקו רגלית מהכבאיות עם ציוד כיבוי עליהם עד למקום האירוע (כ-500 מטר) וכן נעזרו בשני טרקטורוני כיבוי מיוחדים המיועדים לתנועה בעיר העתיקה בנצרת. בשרפה לא היו נפגעים אך נגרם נזק רב למבנה אשר האש כילתה כמעט את כולו".

במקרה, או שלא במקרה, מדובר בבתים של שני החשודים ברצח איהד סעדי בן ה-40 הבוקר בנצרת. סעדי נמצא שוכב ירוי ובמצב קשה ברחוב בעיר, ופונה לבית החולים האנגלי. בתום פעולות ההחייאה, הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו.

איהאב סעדי בן ה-40 שנורה למוות בנצרת
איהאב סעדי, קורבן הרצח בנצרת

המשטרה פתחה בחקירה מיידית של הרצח ופרסה מחסומים ברחבי העיר. באחד מהמחסומים נעצרו שני החשודים. במקום נמצא גם אקדח טעון. מהמשטרה נמסר שחקירה ראשונית מעלה כי הרקע למעשה הוא סכסוך בין עבריינים.