כתב אישום - בגלל ממתקים: במשטרה הגישו כתב אישום נגד אב לארבעה מהצפון מכיוון שלקח ממתקים מלשכת הרווחה בה הוא מטופל. במשך שנתיים ניהלו נגדו הליך משפטי, ורק לאחרונה הסכימו לחזור בהם מכתב האישום. לפי המשטרה, האב ריצה בעבר מאסר וזה השפיע על ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום.

"זה היה ערב ראש השנה. הגעתי לפגישה בלשכת הרווחה ובדרך החוצה ראיתי שקית ממתקים, אז לקחתי אותה", סיפר בריאיון ל-N12. "זו בושה שלקחתי, וישר הודיתי בחקירה. אבל הסברתי להם שזה היה ערב ראש השנה ורציתי להביא לילדים שלי, כי אין לי כלום. אין לי איך להביא להם או ממי לבקש. כששמעתי שהוגש נגדי כתב אישום, הייתי בהלם".

עו"ד תאופיק ג'אברין, שייצג את האב מטעם הסניגוריה הציבורית: "ברור לכל שמדובר באדם שפעל מתוך מצוקה כלכלית קשה והביע צער עמוק על מעשיו והתנצל. מצער שבמקום להושיט לו יד ולסייע לאותו אדם, המדינה בחרה להגיש נגדו כתב אישום. אנו מברכים את התביעה המשטרתית שהחליטה לבסוף לחזור בה מכתב האישום".

עו"ד תאופיק ג'אברין
עו"ד תאופיק ג'אברין

ממשטרת ישראל נמסר: "כתב האישום הוגש בעקבות מעשה גניבה שבוצע על ידי נאשם, שלא הורתע מכך שריצה עונש מאסר זה לא מכבר. לאחר פניית סנגורו, שתיאר לראשונה את נסיבותיו הקשות של הנאשם, הוחלט לבטל את כתב האישום".

במסגרת פרויקט 'תיק פתוח', מדי שבוע מתפרסם ב-N12 תיק קטן אחר שמנהלת המשטרה ומבזבז זמן וכספי ציבור