הוארך ב-3 ימים מעצרו של המורה למוזיקה מהצפון, החשוד בביצוע עבירות מין בתלמידותיו לשעבר. המורה הובא היום (שלישי) לדיון הארכת מעצרו בבית משפט השלום בעכו. הוא נעצר אתמול, לאחר שחשפנו במהדורה המרכזית על שתי תלונות שהגישו 2 תלמידות שלו לשעבר.

המורה חשוד בבעילת קטינה בת 18-16, תוך ניצול יחסי מרות, חינוך או השגחה או תוך הבטחת שווא לנישואין. בנוסף, הוא נחשד בביצוע מעשים מגונים בקטין שמלאו לו 14, תוך ניצול יחסי מרות חינוך. המורה חשוד כי בשנים 2019-2018 קיים יחסי מין מלאים עם אחת התלמידות בבית הספר וביצע בה מעשים מגונים וכי ביצע מעשים מגונים בתלמידה נוספת.

השופטת דנה עופר מבית משפט השלום בעכו החליטה לאסור לפרסם את זהותו בשלב זה. "שוכנעתי כי קיימת עילת מעצר ובמיוחד הצורך בביצוע החקירה ללא חשש לשיבוש", קבעה השופטת בהחלטתה.

נציגת המשטרה אמרה בדיון כי "המתלוננת מאשרת כי אכן היה לה איזה קשר רומנטי עם החשוד". לשאלת עו"ד לירון מלכה, פרקליטתו של המורה, השיבה נציגת המשטרה כי כרגע "אין אינדיקציה" לשימוש בכוח מצד המורה, וכך גם לגבי נגיעות שלא בהסכמה.

"שאלתם את החשוד לגבי חיבוק ונשיקה", אמרה הסנגורית באשר לתלונה של המתלוננת השנייה. "יש מתלוננת אחת שטוענת לקשר רומנטי בלבד", השיבה נציגת המשטרה, "ואחרת שטוענת למעשים מגונים, לא אסביר מי טענה מה". במהלך הדיון חשפה נציגת המשטרה כי המתלוננת מסרה לשוטרים הודעות בינה לבין החשוד. עוד היא אישה כי הנייד של המתלוננת נמצא ברשותם, וכך גם מכשיר הטלפון הסלולרי של החשוד.

עו"ד לירון מלכה, המייצגת את החשוד, אמרה הבוקר: "מדובר במורה מוערך ומסור שנקלע לקשר לא בריא, וכשביקש לסיימו המתלוננת לא הרפתה ממנו. מדובר בקשר שהסתיים לפני 3 שנים ולכן לדעתי אין כל הצדקה למעצר". עו"ד מלכה הבהירה כי ידוע לה על מתלוננת אחת בלבד, ולטענתה לא היה קשר עם מתלוננת נוספת.

בהתייחסות למצבו הסבירה עו"ד מלכה: "כמובן שמעצר לכל אדם הוא קשה, ולאדם כזה שבעתיים. הוא הבין שהקשר לא בריא וביקש לסיימו, ובל נשכח שיש כאן מתלוננת שכבר הייתה בכיתה י"ב, וכשהוא ביקש לסיים את הקשר היא לא הרפתה ממנו".

"לא יכולתי להגיד לא"

אתמול הודיעו במשטרה כי חוקרי המשטרה פתחו בחקירה בעקבות תלונה של שתי צעירות בנות 19, כי לפני כשלוש שנים, בזמן שהיו תלמידות בבית הספר, ביצע בהן המורה למוזיקה, בן 47, מעשים מגונים. באחד המקרים אף קיים המורה יחסי מין מלאים לאורך תקופה ממושכת.

אחת הצעירות סיפרה כי הוא היה נוהג להסיע אותה ברכבו, הזמין אותה אליו הביתה ואמר לה שהוא אוהב אותה. היא סיפרה לחדשות 12 שהוא ניצל את הקרבה אליה וכך זה הגיע לקיום יחסי מין. "בהתחלה התנגדתי, אבל באיזשהו שלב את כבר לא יכולה להגיד לא", סיפרה.

פרקליטתה של הנערה, עו"ד רוני אלוני סדובניק, מסרה כי "מורים שמקיימים יחסים מיניים עם תלמידותיהם גורמים להן נזק נפשי לכל ימי חייהן". היא הוסיפה כי "מדובר בפשע חמור של גרימת חבלה נפשית בנסיבות מחמירות של יחסי מרות, ואנו מצפות כי משטרת ישראל והפרקליטות יפעלו ביעילות ובמהירות  למיצוי ההליך הפלילי".