מורה ותיק ומוערך שמלמד בבית ספר תיכון בצפון הארץ חשוד שקיים יחסי מין עם תלמידה וקיים קשר עם תלמידה נוספת‎ - כך פרסמנו הערב (שני) לראשונה במהדורה המרכזית. לאחר הפרסום הודיעה המשטרה כי החשוד, מורה למוזיקה בן 47, נעצר היום.

"חוקרי המשטרה פתחו בחקירה בעקבות תלונה של שתי צעירות בנות 19 לפיה לפני כשלוש שנים, בזמן שהיו תלמידות בבית ספר, המורה למוזיקה ביצע בהן מעשים מגונים", נמסר. מחר המשטרה תבקש להאריך את מעצרו בבית משפט בעכו.

למורה כנראה הייתה שיטה להתחבב על התלמידות שלו, לקיים איתן קשר מיוחד ולהתקרב אליהן. עד כה הוגשו למשטרה שתי תלונות על בעילה אסורה שלא בהסכמה והחקירה נמשכת. באחד מהמקרים קיים המורה עם התלמידה יחסי מין מלאים לאורך תקופה. מתלוננת שנייה ששוחחנו איתה מספרת שהוא נהג להתקרב אליה והרחיק אותה מחבריה ואפילו ממשפחתה לאורך זמן. התלמידות חשבו שזה קשר רומנטי, הוא אמר להן שהוא אוהב אותן - אבל מטרתו ככל הנראה הייתה אחרת. 

ח', אחת המתלוננות סיפרה לחדשות 12: "הייתי בת 16 וקצת והוא היה מסיע אותי. לכל המגמה היו הסעות ולי הוא היה נותן טרמפים איתו באוטו. זה היה כשהוא הזמין אותי אליו ודיברנו, בערב, ואז כמה ימים אחרי זה הוא אמר לי שהוא אוהב אותי".

ח' הוסיפה כי "הוא נישק אותי בפעם הראשונה - הייתי צריכה מישהו שיקשיב לי, המישהו הזה שיהיה אכפת לו ממני, הוא פשוט ניצל את זה וזה הגיע ליחסי מין. בהתחלה התנגדתי, אבל באיזשהו שלב את כבר לא יכולה להגיד לא". היא סיפרה גם כי הוא עבר לה על הודעות הוואטסאפ ושכנע אותה למחוק אותן. בשלב מסוים הוא גם ניסה לשכנע אותה לעבור לטלגרם כדי שלא יוכלו להתחקות אחרי הקשר ביניהם - ככל הנראה הבין שהוא עושה משהו אסור.

פרקליטתה של הנערה, עו"ד רוני אלוני סדובניק, מסרה כי "מורים שמקיימים יחסים מיניים עם תלמידותיהם גורמים להן נזק נפשי לכל ימי חייהן". היא הוסיפה כי "מדובר בפשע חמור של גרימת חבלה נפשית בנסיבות מחמירות של יחסי מרות, ואנו מצפות כי משטרת ישראל והפרקליטות יפעלו ביעילות ובמהירות  למיצוי ההליך הפלילי".

עו"ד רוני אלוני סדובניק (צילום: אלכס מורוזוב)
עו"ד רוני אלוני סדובניק | צילום: אלכס מורוזוב