ימים ספורים לפני שלב העדויות במשפטו של ברק בן עמי, שעל פי כתב האישום רצח את בתו גוני בת ה-10 חודשים, הקמפיין "הבושה עוברת צד" החל היום (חמישי) ובמסגרתו נתלו באזורים שונים שלטי ענק נגד האב. בן עמי מואשם גם בניסיון הרצח של בתו בת ה-3 ושל מי שהייתה אשתו, לירון דרור.

קמפיין נגד ההקלה בעונש לאב (צילום: גו מדיה)
קמפיין נגד ההקלה בעונש לאב | צילום: גו מדיה

כמה ימים לפני המשפט, האם פרסמה פוסט בפייסבוק ובו ביקשה את עזרת הציבור, להגיע אל בית המשפט ביום ראשון הקרוב ולתמוך בה: "אנשים יקרים, זה הרגע שבו אני צריכה את עזרתכם. אני קוראת לכולכן וכולכם להצטרף אליי ביום הקשה הזה. לתמוך בנו ולהניף את תמונתה של גוני ז"ל הקטנה. הרצח של גוני ז"ל לא יכול להישכח, ושחיטה של כל בנות המשפחה לא תמוש מהזיכרון. אין סליחה או מחילה על פשעיו האכזריים".

"שלושתנו נשחטנו באותו האופן – דקירות סכין בצוואר ובחזה" הוסיפה האם דרור. "נסו לתאר לעצמכם מה זה לתקוע סכין בצוואר של תינוק ונסו לתאר כמה אכזריות יש בבן אדם הזה. את כל מה שחשבתם – תכפילו".

מכאן, יזמה יעל ורד קמפיין בשם "הבושה עוברת צד" שכולל תלייה של שלטי חוצות נגד גברים הנאשמים במעשי אלימות קיצוניים נגד נשים, כמו הנאשמים באונס באילת ונאשמים ברצח נשותיהם. "מטרת הקמפיין היא לתמוך באם ובבתה שורדות הטבח ולהעביר את המסר כי לאדם שהורשע ברצח ילדו אסור להשתחרר מהכלא כל חייו".