בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע היום (ראשון) את ברק בן-עמי ברצח בנסיבות מחמירות של בתו הפעוטה גוני ז"ל לפני כשנה וחצי, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם הפרקליטות. כמו כן הוא הורשע בשתי עבירות של ניסיון רצח - של אשתו, לירון דרור, ושל בתו השנייה. בן-עמי הודה במיוחס לו במסגרת הסדר הטיעון. הפרקליטות דורשת לגזור עליו מאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר.

נציגת התביעה עדכנה בתחילת הדיון: "הגענו להסדר טיעון, הנאשם יודה בעובדות ככתב האישום המקורי ויואשם במיוחס לו, יורשע ברצח בנסיבות מחמירות ושתי עבירות של ניסיון רצח. הצדדים יטענו במשותף לגבי עניין העונש. אנחנו דורשים עונש מאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר במחובר, נבקש לקבוע שמדובר ברצח חריג בחומרתו".

"הוסכם גם על פיצוי לנפגעות העבירה", הוסיפה נציגת הפרקליטות. "אולם אין הסכם לגבי שיעור הפיצוי. נבקש שלפני מועד הטיעונים לעונש יועמד תזכיר של נפגעות העבירה. נשמרת זכותה של נפגעת העבירה להעיד לגבי עניין העונש". לדברי הנציגה, "ההסדר הוא על דעתה והסכמתה של נפגעת העבירה ועיקר חשיבותו - היא לקיחת האחריות המלאה על העובדות כתב האישום כפי שהן".

בפתח הדיון קראו בני משפחתה של לירון לעבר בן-עמי שיושב שפוף באולם: "מפלצת, רוצח תינוקות, הרסת משפחה שלמה, גידלת שיער שלא יזהו אותך אותך ושתוכל להסתתר מהבושה שלך. שלא תראה אור יום". עשרות בני אדם מחו מחוץ לאולם בית המשפט.

לירון דרור מגיעה לבית המשפט

האירוע הקשה התרחש לפני שנה וחצי, ערב פורים, בהוד השרון. על פי כתב האישום, ברק בן-עמי, מהנדס בן 33, רצח את בתו בת העשרה חודשים, פצע קשה את אשתו לירון, אדריכלית בת 36, וכן את בתו הנוספת בת השלוש. אחותה של האם היא זאת שהזעיקה את כוחות ההצלה, לאחר ששמעה צעקות.

לירון דרור, שבתה נרצחה לפני שנה וחצי על ידי אביה ב (צילום: החדשות 12)
לירון דרור, שבתה נרצחה לפני שנה וחצי על ידי אביה ברק בן-עמי | צילום: החדשות 12

שכנה של המשפחה סיפרה כי האם צעקה "הילדות, הילדות" לפני שהתמוטטה. בחודש אפריל הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום חמור נגד בן עמי. הוא הואשם בגין רצח בכוונה בנסיבות מחמירות של ביתו התינוקת ז"ל, בת 10 חודשים, ושתי עבירות של ניסיון רצח של אשתו וביתו הפעוטה, בת השלוש.

בכתב האישום צוין כי ב-6 במרץ, בשעות הבוקר המוקדמות, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית את אשתו, את בנותיו ולשים קץ לחייו, בשל ויכוח שבמהלכו עלבו הנאשם ואשתו זה בזו.

בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה לירון: "ב-6 במרץ 2020, בבוקר יום שישי, חג פורים, התינוקות שלי ואני נרצחנו בטבח אכזרי שנעשה על ידי ברק בן-עמי, אביהן של בנותיי ובעלי. רוצח שפל ואכזר ששחט אותנו בסכין אחת-אחת. הרופאים הצליחו להציל ממוות את הבכורה שלי (בת שלוש) ואותי. את התינוקת שלי, גוני, בת העשרה חודשים הם ניסו. אבל הנזק היה כל כך אכזרי בגוף כל כך קטן שאותה לא הצליחו להציל".

"הרוצח וסנגורו דחו ודחו את שלב העדויות במשך למעלה משנה", הוסיפה לירון. "אולי הם חושבים שעוצמת הזוועה תדעך עם הזמן, ואולי בתקווה הזויה מצידם שנשכח משהו מהטבח. המטרה שלו בסופו של דבר היא שיפחיתו מעונשו והוא יעשה הכול לשם כך. אחריות על המעשים שלו הוא לא לקח. מיד אחרי ראש השנה ייפתח שלב העדויות במשפטו של הרוצח. אני אמורה לעלות לדוכן העדים".

"אנשים יקרים, זה הרגע שבו אני צריכה את עזרתכם. אני קוראת לכולכן וכולכם להצטרף אליי ביום הקשה הזה. לתמוך בנו ולהניף את תמונתה של גוני ז"ל הקטנה", כתבה. את הפוסט שלה סיימה דרור בפנייה לציבור שיגיע לתמוך בה בבית המשפט: "אשמח מכל מי שיוכל שיגיע לבית המשפט המחוזי בלוד, ביום ראשון 12 בספטמבר בשעה 8:30, ויעזור לי להראות לחלאה, שהרצח של גוני ז"ל לא יכול להישכח ושחיטה של כל בנות המשפחה לא תמוש מהזיכרון. אין סליחה או מחילה על פשעיו האכזריים".