ניר חפץ נגד יאיר נתניהו: ניר חפץ שהיה יועצו הקרוב של בנימין נתניהו התלונן היום (ראשון) במשטרה נגד יאיר נתניהו. חפץ, ששימש כיועצו של נתניהו כשהיה ראש הממשלה ולאחר מכן הפך לעד מדינה בתיק 4000, טוען שנתניהו הצעיר השיג בדרך כלשהי חומרי חקירה חסויים בעניינו של אביו וכי הוא עושה בהם שימוש לצורך תביעה אזרחית נפרדת שהוא מנהל.

לפי התלונה של חפץ, מדובר בחומרים מתוך תיק 4000, שבית המשפט הוציא צו איסור פרסום לגביהם. בפרקליטות מיסוי וכלכלה מאשרים את הפרטים, ומסרו כי "בנימין נתניהו ופרקליטיו התחייבו שלא להעביר את חומרי החקירה האלו לגורמים שאינם חלק מההליך, ולא לעשות בהם כל שימוש שאינו נוגע לתיק 4000".

ממקורב למשפחה לעד מדינה. חפץ (צילום: פלאש 90)
טוען לקבלת דבר במרמה. ניר חפץ בבית המשפט | צילום: פלאש 90

הבוקר התייצב ניר חפץ בפני ראש יחידת הסייבר בלהב 433, וטען בתלונתו כי יאיר נתניהו השתמש בחומרים האלו בשתי הזדמנויות נפרדות במהלך ניהול ההליך המשפטי שלו. לטענתו, שני המקרים הללו אירעו בחודשיים האחרונים. חפץ טוען שמדובר בעבירות של קבלת דבר במרמה, ניסיון להטרדת עד, פגיעה בפרטיות והפרת הוראה חוקית.

יאיר נתניהו  (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
"תלונה מגוחכת". יאיר נתניהו באולם בית המשפט | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

עו"ד זיו מאור, פרקליטו של יאיר נתניהו, מסר בתגובה: "תלונה מגוחכת, הזויה וחסרת כל בסיס לצורכי תשומת לב תקשורתית. כל החומרים החסויים בתיק 4000 נמצאים רק בידי הפרקליטות והמשטרה. יאיר אינו מחזיק בחומרים כאלה, כך שהטענה שעשה בהם שימוש היא אבסורדית".

עורך דינו של ניר חפץ, אילן סופר, מסר כי "אנחנו רואים בחומרה רבה את המשך ניסיונות ההטרדה והפגיעה בניר חפץ, שמובילים יאיר נתניהו ואחרים, במטרה לנסות להדיחו מעדות האמת שמסר".