בית המשפט המחוזי בירושלים קבע היום (שני) שהנאשם בדקירת שוטרים בסמוך לירושלים לפני כחודש וחצי אינו כשיר לעמוד לדין; זאת, בשל מחלת נפש שממנה הוא סובל. השופטים החליטו לזכותו, אך נתנו לו צו אשפוז במוסד פסיכיאטרי לתקופה של 20 שנה.

בהחלטת השופטים, נכתב שהנאשם סובל ממחלת נפש. כתוצאה מחוות הדעת הפסיכיאטרית שניתנה בעניינו, נקבע שאינו אחראי למעשיו ולכן אינו יכול לעמוד לדין פלילי.

עו"ד חן הולנדר, המייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, הגיב להחלטה: "אני מברך על החלטת בית המשפט, שקיבל את טענות ההגנה והורה על זיכוי הנאשם מהמיוחס לו, זאת לאחר שהוכח לפי חוות דעת פסיכיאטרית שלא הייתה שנויה במחלוקת, כי הנאשם אינו אחראי על מעשיו ואינו כשיר לעמוד לדין, וזאת בעקבות מצבו הנפשי".

עו"ד חן הולנדר
סנגורו של הנאשם, עו"ד חן הולנדר

"החוק במדינת ישראל קובע כי אדם שמחמת ליקוי או מחלת נפש, לא מבין את הפסול שבמעשיו או לא יכול להימנע ממנו, פטור מאחריות פלילית למעשיו וזאת במנותק מחומרתם של המעשים", הוסיף עו"ד הולנדר. "המשך הטיפול במרשי יעשה במסגרת הרפואית המתאימה לכך ולא במסגרת ההליך הפלילי שממנו כאמור זוכה"

האירוע התרחש ב-2 ביוני בגבעת זאב, כששוטר בן 25 נפצע באורח אנוש, ושוטר נוסף כבן 30 נפצע באורח קל. השוטרים הגיבו בירי לעבר הדוקר, וגרמו לפציעתו באורח בינוני.