משפחתו של רומן זדורוב, שביהמ"ש הורה לשחרר הבוקר (שלישי) למעצר בית בתנאים מגבילים, הגיבו בהתרגשות לקראת פגישתם המחודשת הקרבה. "אנחנו שמחים. זו תהיה פעם ראשונה שהוא בא אלי ולא אני בא אליו", אמר ל', בנו בן ה-15 שהיה רק בן חודש כשאביו נעצר לראשונה.

את מעצר הבית ירצה זדורוב אצל חמותו איבגניה גרישייב, שסיפרה שהיא עדיין לא מעכלת עד הסוף את הבשורה. "הכנו לו כבר חדר, פה יש יותר מקום להיות כולנו ביחד", אמרה. "כבר 15 שנים שאנחנו מחכים. כולם יודעים שהוא לא אשם - חוץ מהפרקליטות". 

ל', שעולה לכיתה ט', סיפר שהוא מאוד שמח ושכבר מתכננים לו מסיבה בקרב המשפחה. "בדרך כלל אני לא מדבר על אבא שלי עם חברים ואנשים מהיישוב, לא כולם יודעים על הסיפור", שיתף.

מוקדם יותר אמרה אשתו של רומן, אולגה זדורוב, בתגובה ראשונה להחלטת בית המשפט: "ההחלטה חיובית, קשה לתאר במילים איזו שמחה ואושר היה לי, בטח לרומן. אני לא מעכלת עד הסוף, קודם כל כי פיזית הוא עדיין לא יצא. הכל תאורטי ויש הרבה דברים לארגן לפי התנאים של מעצר בית ונתחיל להתארגן לשחרורו".

עורך הדין ירום הלוי הגיב על ההחלטה הדרמטית: "יש לי מטרה, והמטרה הזו עדיין רחוקה - לזכות את רומן. השחרור הזה היה צריך להיות בהסכמה, לא היה צריך להתקיים משפט חוזר. לא הייתי צריך להתאמץ כל כך בשביל השחרור הזה. אני עדיין מזמין את הפרקליטות להתעשת - לא לנהל את המשפט לא להגיש ערר על החלטת השחרור". 

בקשתו של רומן זדורוב, הנאשם ברצח תאיר ראדה ז"ל, להשתחרר למעצר, התקבלה הבוקר באופן חריג בבית המשפט המחוזי בנצרת. לפי ההחלטה, הוא ישוחרר למעצר בית עם איזוק אלקטרוני, מפקד צמוד אליו כל הזמן, יציאה מהבית רק לצורך דיונים או באישור בית המשפט וערבות בסך 150,000 שקלים. הפרקליטות ביקשה כי זדורוב יישאר במעצר עד הדיון הבא. ייתכן שכעת תחליט הפרקליטות להגיש ערר לבית המשפט העליון, נציגה בדיון אמר כי הם ילמדו את החלטת בית המשפט.