נטע ויהודה עמדו אתמול (ראשון) שבורים וכואבים מול מפעל החיים שבנו יחד ונשרף עד היסוד אחרי שהוצת. בלילה שבין שבת לראשון הגיעו שני גברים לאזור התעשייה בחצור הגלילית, הסתובבו במקום דקות ארוכות וניסרו באמצעות דיסק את דלת הברזל. לאחר מכן, השליכו פנימה מכל בנזין והציתו את המקום, שנחרב בתוך דקות.

מצלמות האבטחה לא משאירות כל ספק – זוהי הצתה מכוונת, ובמשטרה חושדים שגם הפעם מדובר בכנופיות הפרוטקשן שמטילות אימה על הגליל. במבנה היו שלושה עסקים מהם לא נותר דבר, הנזק נאמד במיליונים. המשטרה עדיין לא עצרה חשודים בדומה לאירועים רבים וקודמים בגליל שלא מפוענחים, ומותירים אזרחים רבים מפוחדים וללא הגנה.

כמעט תמיד לאחר הצתות, בעלי העסקים מסבירים שאיש לא פנה אליהם קודם, אך כאן – הכתובת הייתה על הקיר. רק בחודש שעבר כתב בעל המקום לשר לביטחון פנים, עמר בר לב: "לאחר שנפגעו עסקים באזור, זקוק לעזרתך עקב פחד ותחושת חוסר הביטחון פה. לא פעם מגיעים אלינו איומים ובקשות סחיטה. אנו זקוקים ממך לגיבוי ולשמירה".

בית עסק שהוצת ע"י עבריינים, אזור התעשייה חצור הגלי (צילום: החדשות 12)
בית עסק שהוצת ע"י עבריינים, אזור התעשייה חצור הגלילית | צילום: החדשות 12

"את הביטחון חייבים להחזיר לאנשי העסקים – אחרת אנחנו מאבדים את הגליל", אמר שמעון סויסה, ראש מועצת חצור הגלילית בריאיון למהדורה המרכזית. "מדי חודש קורית פה תקרית ופה דלקה ופה שרפה, ובעצם רואים שהתופעה נמשכת למעלה מעשור. היא לא נפסקת ואני לא מבין – אנחנו יודעים להיאבק בטכנולוגיות מצוינות, תוקפים במרחק של 2,000 קילומטר ממדינת ישראל, והדבר הבסיסי הזה – לתת ביטחון לתושבים, אנחנו לא מסוגלים?"

"זה משהו שלא ייתכן, שלא ייאמן", אמר ניסים גיגי, בעל המבנה שהוצת. "זה לא ארגוני פשיעה זה ארגוני טרור – אדוני ראש הממשלה, תסתכל על זה! ואם מדובר בארגוני טרור – צריך לטפל בזה". נטע ויהודה, שעסקם הוצת ונחרב, שיתפו גם הם בתחושות הקשות: "אנחנו מסתכלים פה על המראות ואנחנו לא מאמינים, נשרף לנו הכל. זה שנים של עבודה, לא משהו שמביאים אותו ברגע. עסק צנוע, בלי להפריע לאף אחד, לאט לאט, עם עצמנו, ובמחי יד זה פשוט נמחק, מחקו לנו את זה. אנחנו שלושה שבועות לפני חתונה. במקום להתעסק בחתונה אנחנו צריכים להתמודד עם כל זה".

נטע ויהודה ביטון, בעלי אחת החניות שהוצתה הלילה (צילום: החדשות 12)
נטע ויהודה ביטון, בעלי אחת החניות שהוצתה הלילה | צילום: החדשות 12

תגובת השר לביטחון פנים: "עם קבלת הפנייה בלשכת השר, היא הועברה לעיונו של מפקד תחנת ירדן, והוא שוחח עם הפונה ושמע את טענותיו ואת החשש שהעלה כדי לתת לו פתרונות. השניים נפגשו והוסבר לפונה על פעילות התחנה והמרחב בנושא ונקבעו אנשי קשר ישירים לתקשורת רציפה".