פרשת שי אביטל נמשכת: 5 נשים נוספות התלוננו היום (רביעי) במשטרה על סוכן הדוגמניות שי אביטל בטענה שתקף אותן מינית - 8 בסך הכול עד כה. שתי המתלוננות האחרונות העידו על תקיפה מינית שהתרחשה לכאורה בשנת 2019. לין פאר, שבחרה להתראיין בפנים גלויות, התייחסה בתלונתה לכמה מקרים של בעילה שלא בהסכמה חופשית שאירעו לפני 6 שנים וחצי. מתלוננת אחרת סיפרה על תקיפה מינית שהתרחשה לפני כ-4 שנים. 

על השאלה איך התחושה לאחר הגשת התלונה השיבה אחת המתלוננת: "זו תחושה מוזרה, תחושה של הקלה. משהו שהייתי צריכה לעשות. הלכתי אחרי עצמי ועשיתי את זה למרות שזה היה מאוד לא פשוט. אני שמחה שעשיתי את הדבר הזה".    

במשך יותר משני עשורים שי אביטל נחשב לאחד האנשים החזקים בתעשיית הבידור המקומית. סוכן הדוגמניות הכריזמטי בן ה-43, שהיה מוקף בין היתר באבק הכוכבים של אסתי גינזבורג, נטע אלחמיסטר וקורל סימנוביץ', ניצל לכאורה את כוחו באופן שיטתי כדי לפגוע בצעירות שחלומן היה להתפרסם. 6 נשים התלוננו מיוזמתן - 2 בעקבות פניית המשטרה.

לין פאר, התלוננה נגד שי אביטל
לין פאר, מתלוננת נגד שי אביטל

המתלוננת לין פאר, אם חד הורית, התראיינה בתוכנית "חשיפה" עם חיים אתגר וסיפרה בפנים גלויות על האירוע הקשה שחוותה בתחילת שנות העשרים לחייה. "פגשה את אביטל במועדון בתל אביב", היא סיפרה ."הוא ניגש אליי ואמר לי - 'את נראית מהמם ואני רואה בך עתיד'. חשבתי, איך זה קורה לי? זה שי אביטל, כל הדוגמניות המהממות אצלו. האמנתי שהוא הולך להיות הסוכן שלי. אחרי שבוע הוא התקשר ואמר שאני צריכה לעשות אודישנים ושיישלח לי מונית".

"הוא אמר לי - 'תעמדי עם הברכיים על הספה', הוריד את הריצ'רץ' והתקרב אליי - הבנתי שאין דרך חזרה", היא משחזרת בקושי רב. "הוא הפך אותי לשפחה שלו, הייתי עושה כל מה שהוא אומר. הוא היה גורם לי לשכב איתו שעות. אם הייתי אומרת לו שאני עייפה או רוצה לנוח ולהפסיק, הוא היה אומר לי - 'מה את חושבת שאת עושה? את צריכה להוכיח את עצמך'. לא הייתה לי דעה".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by GG (@gal_gvaram)

 

הלילה (בין שלישי לרביעי) סיפרה יוצאת הריאליטי גל גברעם כי הלכה לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה גם היא על הטרדה מינית נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל. גברעם מתחה ביקורת חריפה על יחס השוטרים אליה וסיפרה: "הלכתי להתלונן וגלגלו אותי מכל המדרגות - איפה הצוות שאמרתם שהקמתם? איפה השר לביטחון הפנים עמר בר-לב? ביקשתם שנבוא להעיד".

"כולם אמרו שאם את יכולה אז תלכי להעיד ואז יעשו לו משהו", אמרה גברעם בתחילת הסרטון. "הגעתי לתחנת משטרה כדי לתת את העדות שלי - לתת לכם עוד סיפור שהבן האדם הזה עשה. אני נכנסת לשם ורואה פקיד, אמרתי לו שאני רוצה להגיש תלונה על הטרדה מינית ושזה קרה לפני שנתיים, אז השאלה שנשאלת היא - 'למה באת רק עכשיו?'".