ניצב מבצעי ראשונה במשטרה: השר לביטחון הפנים עמר בר לב אישר את המלצת מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי למנות את תנ"צ סיגלית בר צבי לראשת אגף המבצעים והשיטור של משטרת ישראל. בכך הופכת בר צבי לאישה הראשונה שתכהן במשטרה בדרגת ניצב בתפקיד מבצעי.

בר צבי המכהנת כיום כסגנית מפקד מחוז דרום היא בת 52, אם ל-2, משרתת במשטרת ישראל כ-30 שנה, מתגוררת בכפר סבא, בעלת תואר ראשון במנהל עסקים, תואר שני במדעי המדינה ובוגרת המכללה לביטחון לאומי. היא שירתה בעבר כראש חטיבת השיטור, מפקדת מרחב איילון, מפקדת מרחב נתב"ג, מפקדת תחנת פתח תקווה ומפקדת תחנת תל אביב צפון.

ניצב אבי ביטון, מפקד מחוז מרכז במשטרה (צילום: דוברות המשטרה)
ניצב אבי ביטון | צילום: דוברות המשטרה

בנוסף למינויה של תנ"צ בר צבי, השר לביטחון הפנים אישר גם את מינויו של ניצב אבי ביטון לתפקיד מפקד מחוז מרכז. ביטון המכהן כיום כראש אגף המבצעים והשיטור, בן 50, נשוי ואב ל-3, ומשרת במשטרת ישראל גם כן כ-30 שנה.

ביטון הוא בעל שני תארים ראשונים, בלימודי אסלאם ומזרח תיכון ומשפטים, ושני תארים שניים בהיסטוריה של המזרח התיכון ובמדעי המדינה, וגם הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי. בין שאר התפקידים האחרונים במשטרה: סגן מפקד מחוז מרכז, מפקד מרחב שרון, מפקד ימ"ר תל אביב ומפקד מרחב דוד.