האלימות במגזר הערבי לא פוסקת, קורבן נוסף מירי בחיפה: חוסאם עותמאן, צעיר כבן 30 שמתגורר בחיפה, נורה אמש (חמישי) למוות בדרך אלנבי בעיר. הוא פונה לבית החולים רמב"ם, שם נקבע מותו בתום מאמצי החייאה.

בשעה 22:38 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על גבר שנפצע באירוע אלימות. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי במקום ופינו אותו לבית החולים רמב"ם, תוך פעולות החייאה. הוא פונה במצב אנוש עם פציעות חודרות - אך כעבור זמן קצר נקבע מותו בבית החולים. 

חוסאם עות'מאן הנרצח מחיפה
חוסאם עותמאן. הנרצח בחיפה

המשטרה פתחה בחקירת אירוע הירי והחלה בביצוע סריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה על ידי חוקרי המז"פ. נסיבות האירוע בבדיקה. בעקבות הרצח בחיפה, עדכנה עמותת 'יוזמות אברהם' כי 91 ערבים נרצחו בשנת 2021 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, ו-7 נוספים בידי המשטרה. 

בעקבות גל האלימות בחברה הערבית, בימים האחרונים פרצה מחאה נרחבת ברשתות נגד אוזלת היד של המשטרה בטיפול בפשיעה במגזר תחת ההאשטאג "#חיי ערבים חשובים". מלבד אזרחים, גם אנשי ציבור ובהם שרים וחברי כנסת החליטו להשתתף במחאה, ובהם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב שהצהיר כי היעד המרכזי של משרדו הוא מיגור הפשיעה הגואה בחברה הערבית, אך הוא הבהיר: "סדרי עולם לא יתהפכו בתוך 100 ימים". 

בהמשך בר-לב הודיע כי הוא והמפכ"ל החליטו לקדם 2 מהלכים במטרה להשתלט על המצב, ובהם שילוב השב"כ במאבק בפשיעה. בר-לב כתב: "בשבועות הקרובים יעבור התקציב ונוכל להעלות הילוך. 1,100 שוטרים יגויסו ויופנו לכך, תחנות ונקודות משטרה יעובו, השב״כ יסייע. אני לא אוותר".