גורם בכיר בחקירת הירי בעדי פרץ, שהתרחש אמש (שני) בבת ים, טען הבוקר שהמשטרה בוחנת בשלב זה כמה כיווני חקירה לאירוע הקשה - ובודקת אם הירי בפרץ היה מכוון ולא נעשה בטעות כפי שסברו בהתחלה. בשעה זו החוקרים גובים עדויות מהמעגל הקרוב שלה בניסיון להבין את נסיבות האירוע. במקביל, פרץ מאושפזת בבית החולים איכילוב ומצבה מוסיף להיות קשה אך יציב.

בשיחה עם N12, סיפר גורם החקירה על התקדמותה: "בחלוף כמה שעות ממועד האירוע הקשה, ובהתאם לממצאים שאספנו עד כה, החקירה בוחנת כיוונים שונים ובהם חשד לירי אקראי לעבר הרכב - לצד בחינת נסיבות אחרות". בין היתר, בודקת המשטרה אם האישה נקלעה לקרב יריות של כנופיות שפועלות באזור, או שמא מישהו תכנן את הירי הזה מראש ופגע בה במכוון.

לטענת הגורם, ברגע שנודע שאישה נפצעה קשה מירי, נכנסה לתמונה היחידה המרכזית של מחוז ת"א. הבלשים אספו מהזירה ממצאים יחד עם אנשי הזיהוי הפלילי, ובין היתר לקחו מצלמות שתיעדו את המתרחש בכיכר. כמו כן, אנשי המודיעין של הימ"ר החלו לאסוף ממצאים טכנולוגיים, אך בשלב הזה המשטרה נמנעת מלפרט אילו אמצעים בדיוק יש בידיה והחקירה נמשכת.

אופטימיות זהירה בבית החולים איכילוב

מצבה של פרץ מוסיף להיות קשה אך יציב. בשיחה עם N12 ביקשו בני משפחתה להתפלל לרפואתה: "מצבה קשה, אין שינוי. היא עדיין מורדמת ומונשמת. היא בחיים לא פגעה בזבוב, היא לא קשורה לעולם הזה. מתפללים שתצא מזה". פרץ פונתה בעקבות הירי לבית החולים וולפסון ומשם לאיכילוב, שם היא מאושפזת במחלקה הנוירוכירורגית.

פרופ' רחלי גרוסמן, סגנית מנהלת המחלקה, עדכנה הבוקר על מצבה: "היא הגיעה למיון בהכרה מלאה, שם הידרדר מצבה והיא הורדמה והונשמה. היא סובלת מחבלת ראש משמעותית ומדימומים במוח. היה חשש לפגיעה רצינית בכלי הדם אך בינתיים זה נשלל. יש לה שברים במערות הפנים ובעין, ומשמעות הפגיעה לא ברורה. מצבה לא ידוע, כרגע הוא יציב ובשעות ובימים הקרובים נדע לאן זה הולך".

יחד עם זאת, פרופ' גרוסמן הביעה אופטימיות מסוימת: "יש גם בשורות טובות. כשהורדנו את ההרדמה נראה היה שהיא מזיזה טוב את הידיים ואת הרגליים, ויש לזה משמעות גדולה מבחינה נוירולוגית. נראה שהיא מתקשרת, ניסינו לתת לה הוראות פשוטות והיא הבינה אותן".

אורן, בעלה של עדי, שוחח עם N12 וסיפר עליה: "אשתי לא פגעה בחיים באיש, היא מסורה למשפחתה ולעבודתה. זו בטוח טעות בזיהוי. אשתי אישה דתייה ומאמינה, כיסוי הראש הציל את חייה. היא בחיים לא עשתה נזק לאף אחד. ירי מטווח מאפס זה ירי כדי להרוג, לא נתפלא אם המחסל לא יהודי בכלל. מי מסוגל לעשות דבר כזה?".

בני הזוג התחתנו לפני 4 חודשים בלבד ומתגוררים בראשון לציון. בזמן שנורתה, פרץ הייתה בדרכה לחמותה עם בתה בת ה-4. בשנים האחרונות היא התחזקה באמונתה והתקרבה לדת.

היא נורתה אמש בזמן שישבה ברכבה ברחוב הנביאים בבת ים. פרץ נפגעה בראש בזמן שנהגה, ובתה שהייתה איתה יצאה ללא פגע. בעקבות פציעתה, איבדה פרץ שליטה על הרכב ונעצרה בסופו של דבר רק בשולי מעגל תנועה. עד ראייה סיפר ל-N12: "שמענו את היריות וראינו ברכב אישה מלאה בדם - אבל לא ראינו את היורה". במשטרה פתחו במצוד אחר היורה ועל פי ההערכה מדובר בטעות בזיהוי.

לאחר הירי צוות מד"א פינה את פרץ במהירות לבית החולים וולפסון, ומשם הועברה לאיכילוב, שם ממשיכים להילחם על חייה. החובשים חגי נתני ויוסף ששון, סיפרו: "הפצועה ישבה בתוך הרכב, הייתה בהכרה וסבלה מפציעה מדממת. התחלנו בטיפול רפואי שכלל הרגעה, עצירת דימומים וחבישה. העברנו אותה במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה לבית החולים. ילדה כבת 4 שהייתה במושב האחורי הייתה נסערת מאוד. וידאנו שהיא לא נפגעה ולא זקוקה לטיפול רפואי, והעברנו אותה לאמבולנס עד שבת משפחה הגיעה למקום ואספה אותה".