הותר לפרסום: דמיטרי מינישין, בן 46 מכפר ורדים, הוא החשוד בביצוע עבירות מין בשתי תלמידותיו. בהמשך לחשיפה במהדורה המרכזית, מינישן – מורה למוסיקה בבית הספר תפן שביישוב, חשוד כי בין 2019-2018 שכב עם אחת מתלמידותיו וביצע בה מעשים מגונים. בנוסף, על פי החשד ביצע מעשים מגונים בתלמידה נוספת בין 2018-2016.

בית משפט השלום בעכו האריך אתמול (שלישי) את מעצרו בשלושה ימים. "שוכנעתי כי קיימת עילת מעצר ובעיקר הצורך בביצוע החקירה ללא חשש לשיבושה", כתבה השופטת בהחלטתה.

סנגוריתו של מינישין, עו''ד לירון מלכה, בחרה להאשים דווקא את המתלוננת מחוץ לדיון אתמול: "מדובר במורה מוערך ומסור שנקלע לקשר לא בריא וכשביקש לסיים, המתלוננת לא הרפתה ממנו. מדובר באירוע שהסתיים לפני שלוש שנים, ולכן לטעמי אין כל הצדקה למעצר".

עו"ד לירון מלכה
עו"ד לירון מלכה שמייצגת את מינישין

"לא היה קשר עם מתלוננת נוספת", הוסיפה, "שוחחתי עם החשוד. כמובן שכל מעצר הוא קשה, לאדם כזה שבעתיים. אני בהחלט סבורה שהמעצר מיותר. הוא הבין שהקשר לא בריא ולכן ביקש לסיים אותו. בל נשכח שיש כאן מתלוננת שהייתה כבר בכיתה י"ב, וכשהוא ביקש לסיים את הקשר היא לא הרפתה ממנו".

למינישין כנראה הייתה שיטה להתחבב על התלמידות שלו, לקיים איתן קשר מיוחד ולהתקרב אליהן: התלמידות חשבו שמדובר בקשר רומנטי, הוא אמר להן שהוא אוהב אותן - אבל מטרתו ככל הנראה הייתה אחרת. באחד מהמקרים קיים המורה עם התלמידה יחסי מין מלאים לאורך תקופה. מתלוננת שנייה ששוחחנו איתה מספרת שהוא נהג להתקרב אליה והרחיק אותה מחבריה ואפילו ממשפחתה לאורך זמן. 

ח', אחת המתלוננות סיפרה לחדשות 12: "הייתי בת 16 וקצת והוא היה מסיע אותי. לכל המגמה היו הסעות ולי הוא היה נותן טרמפים איתו באוטו. זה היה כשהוא הזמין אותי אליו ודיברנו, בערב, ואז כמה ימים אחרי זה הוא אמר לי שהוא אוהב אותי".

ח' הוסיפה כי "הוא נישק אותי בפעם הראשונה - הייתי צריכה מישהו שיקשיב לי, המישהו הזה שיהיה אכפת לו ממני, הוא פשוט ניצל את זה וזה הגיע ליחסי מין. בהתחלה התנגדתי, אבל באיזשהו שלב את כבר לא יכולה להגיד לא". היא סיפרה גם כי הוא עבר לה על הודעות הוואטסאפ ושכנע אותה למחוק אותן. בשלב מסוים הוא גם ניסה לשכנע אותה לעבור לטלגרם כדי שלא יוכלו להתחקות אחרי הקשר ביניהם - ככל הנראה הבין שהוא עושה משהו אסור.