במשך שנה הסתובבה א' בתחושה קשה אף אחד לא מקשיב לה. שאף אחד לא שומע את הזעקה של בתה, שטענה שנפלה קורבן ליחס מחפיר ומזלזל מצידו של מי שהיה המחנך שלה יותם אוקון. השבוע עצרה אותו המשטרה בבית ספר יוקרתי בתל אביב, בחשד שהטריד מינית את אחת מתלמידותיו.

"הבת שלי התקשרה אליי, היא הייתה בהלם", סיפרה א'. "אני מודה שקודם כול חשכו עיניי אבל אחר כך זה כל כך הכעיס אותי כי זה בדיוק מה שהתרעתי מפניו בדיוק לפני שנה או קצת פחות".

זה קרה בשנה שעברה, הימים הם ימי הקורונה והתלמידים עסוקים בעיקר בקבוצת הוואטסאפ הכיתתית. ביתה של א' לספוג השפלות מצידם של תלמידים אחרים. השיא היה כשאחת התלמידות קראה לרצוח אותה. הכול קרה לנגד עיניו של המחנך אוקון, שלא עשה דבר. א' פנתה להנהלת בית הספר, לעירייה ולמשטרה. משלא התייחסו לדבריה נאלצה להוציא את ביתה מבית הספר ולעזוב את העיר.

"זרקו אותי ממערכת למערכת, כל אחד התנער מאחריות, ממשרד החינוך ועד להנהלת בית הספר", שיתפה א'. "זה סיוט כי אתה בעצם מגיע להבנה שאין לך אוזן קשבת".

בינתיים נמשכת חקירת המשטרה נגד המורה ושלשום הוארך מעצרו בחמישה ימים נוספים. אתמול החלו תלמידותיו להעלות לטיקטוק עדויות על מה שלדבריהן עברו. אחת מהן כתבה: "הוא חינך אותי וראיתי הרבה דברים כאלה שקרו, בעיקר עם חברות שלי שהוא נתן להן יחס 'מיוחד' והתנהג מוזר ומטריד".

אחת אחרת הוסיפה: "כל הפעמים שהוא היה תופס לי את השומן בבטן ומעיר שהחולצה שלי קצרה מדי, תודה לאל שהוא נעצר".

עם חשיפת החשדות ופרטיו האישיים של אוקון, במשטרה מקווים שעוד תלמידות שנפלו קורבן למעשיו יתלוננו. מחר צפויה א' להעיד אף היא במשטרה ולספר שוב על מה שעברה בתה.

"אני לא מאחלת את זה לאף אחד", אמרה א'. "אנשים לא מבינים, הילדה הזאת תסחוב איתה הרבה דברים לאורך השנים. חבל מאוד שהילדה הייתה צריכה להיפגע ולא רק זה, כי עכשיו אני רואה שצצות עוד בנות. מישהו שם ישן בעמידה".