רצח רודף רצח – תיעוד: חוסאם עותמאן בן ה-30 נרצח אתמול (חמישי) ביריות במרכז העיר חיפה. הוא נורה מרכב שעצר לידו ופונה לבית החולים רמב"ם בעיר במצב קשה, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. עותמאן הוא הנרצח ה-91 מתחילת השנה.

בתיעוד שאנחנו מפרסמים ניתן לראות את רכבו של עותמאן עוצר בצומת, ככל הנראה בשל רמזור אדום, אז מגיח מאחוריו רכב שחור ועוצר בסמוך אליו. דלת הרכב השחור נפתחת וממנה יוצא אדם שאוחז בכלי נשק, מכוון לעברו של בן ה-30 ויורה בו למוות.

חוסאם עות'מאן הנרצח מחיפה
חוסאם עות'מאן הנרצח מחיפה

עם היוודע דבר המעשה פתחה המשטרה בחקירת אירוע והחלה בביצוע סריקות אחר מבצעי הירי, לצד איסוף ממצאים בזירה על ידי חוקרי המז"פ. הנסיבות האירוע בבדיקה ועדיין לא נעצרו חשודים במעשה. בעקבות הרצח עדכנה עמותת 'יוזמות אברהם' כי 91 ערבים אזרחי ישראל נרצחו בשנת 2021 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, ולטענת הארגון 7 נוספים נורו למוות בידי המשטרה.

בעקבות גל האלימות בחברה הערבית, בימים האחרונים פרצה מחאה נרחבת ברשתות נגד אוזלת היד של המשטרה בטיפול בפשיעה במגזר תחת ההאשטאג "#חיי ערבים חשובים". מלבד אזרחים, גם אנשי ציבור ובהם שרים וחברי כנסת החליטו להשתתף במחאה, ובהם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב שהצהיר כי היעד המרכזי של משרדו הוא מיגור הפשיעה הגואה בחברה הערבית, אך הוא הבהיר: "סדרי עולם לא יתהפכו בתוך 100 ימים".