בתחילת החודש דווח על בדיקה חדשה של המשטרה בחשד לניצול לא חוקי של כספים בסך עשרות אלפי שקלים שיועדו לצרכי ביטחון במעונם הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה – בתקופה שבנימין נתניהו היה ראש הממשלה. הערב (חמישי) פרסמנו במהדורה המרכזית שככל הנראה הבדיקה הזו לא תהפוך לחקירה פלילית.

לפני מספר ימים גבו חוקרי להב 433 עדויות מכמה בעלי תפקידים. נציין כי לא מדובר בבני משפחת נתניהו שמלכתחילה לא היו חשודים בפרשה. עם סיום הבדיקה, התיק יועבר לבחינת פרקליטות המדינה שתצטרך להחליט אם להפוך את הבדיקה לחקירה פלילית.

עם זאת, ההערכה שמתגבשת כרגע היא שממצאי הבדיקה שנעשו עד כה מעלים שאין הצדקה שהפרשה תתפתח לכדי חקירה פלילית. זאת ההערכה נכון לעתה, ונראה שבכך תסתיים הפרשה.

נזכיר שהחשד שנבדק דיבר על שימוש לא חוקי לכאורה בתקציב משרד ראש הממשלה לצורך עבודות שיפוץ במעון של משפחת נתניהו בקיסריה בעלות של כ-50 אלף שקלים בעת שבנימין נתניהו היה ראש ממשלה.

החקירה נפתחה לאחר שהחומר בעניין הועבר מהיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע-פרגו, ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. אחרי ישיבות ארוכות שנערכו בסוגיה, הוחלט להורות למשטרה על פתיחה בבדיקה.