תיעוד חריג: גבר בן 54 נפצע אתמול (חמישי) קשה מירי, לאחר שרעולי פנים רכובים על אופנוע עצרו סמוך לסופרמרקט שבו עבד, וירו בו. חובשים ופרמדיקים של מד"א הוזעקו למקום וטיפלו בקורבן, שסבל מפציעות חודרות. לאחר מכן הם פינו אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה.

התקרית האלימה מצטרפת לשני מעשי רצח שקרו ביישובים הערביים במהלך יום הכיפורים. בעכו, תושב העיר בן 38 נורה למוות בבית קפה בעיר העתיקה. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים בנהריה, אך הרופאים נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.

ירי בשפרעם
רגע הירי

זמן קצר לאחר מכן, בג'יסר א-זרקא, גבר כבן 42 נורה גם הוא למוות. צוות מד"א פינה אותו במצב אנוש לבית החולים הלל יפה בחדרה, ושם נקבע מותו. חובשי מד"א שהבי שהאב ומוחמד גניים סיפרו על האירוע בג'יסר: "במקום הייתה המולה רבה. הפצוע שכב על המדרכה מחוסר הכרה, וסבל מפצעי ירי בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, וביצענו פעולות החייאה מתקדמות. פינינו אותו לבית החולים והמשכנו בפעולות ההחייאה, אך לאחר מאמצי הרופאים נקבע מותו".

בעקבות ההסלמה באלימות, מפקד מחוז החוף של המשטרה, ניצב יורם סופר, הגיע לזירות הרצח. סופר הבטיח כי "כלל המשאבים העומדים לרשות המשטרה יעמדו לטובת החקירה. נשקיע מאמץ רב כדי להגיע לחקר האמת, ונמצה את הדין עם המעורבים".