"מאבדים שליטה": משפחה מאזור מספרת על אירוע אלימות משטרתית שחוותה לכאורה ביום חמישי, לאחר תלונה שהתקבלה נגדה על רעש. הילה, שנראה בתיעוד כי שוטר הסיור סטר לה, סיפרה ל-N12: "ריססו עלינו גז מדמיע. אני אימא לארבעה ילדים והם התחילו לצרוח כי לא יכלו לנשום. בלי שום הכנה השוטרים החלו להתנהג אלינו באלימות". במשטרה דיווחו כי חמישה אנשים נעצרו בתקרית לאחר שתקפו שוטרים והתפרעו - וגם פרסמו תיעוד ממצלמות הגוף.

השוטרים הגיעו שוטרי סיור של משטרת חולון לרחוב השלום במועצה המקומית אזור, אחרי שלטענתם קיבלו קריאה על רעש שבוקע מאחת הווילות ברחוב. הנוכחים בוילה מספרים על אלימות משטרתית שהופעלה כלפיהם, לטענתם "בלי שום סיבה".

הילה, המתגוררת בבית שאליו הוזעקה הניידת, סיפרה: "השוטרים אמרו לנו שהגיעו בגלל רעש שנובע ממוזיקה. בעלי ועוד בן אדם ניגשו אליהם - אמרנו שננמיך, ואז אמרו לנו 'יש לכם דו"ח', אז ביקשנו הסבר. מפה, האירוע יצא מכלל שליטה. השוטרים החלו להתנהג אלינו באלימות - בלי שום סיבה, בלי שום הכנה".

הילה מספרת כי האלימות הופנתה כלפי כל בני משפחתה: "ריססו עלינו גז מדמיע. אני אימא לארבעה ילדים והם התחילו לצרוח, כי לא יכלו לנשום. בזמן שאנחנו מבקשים הסבר, בלי שום הכנה, השוטר הרביץ לי. כתוצאה מהמכה שקיבלתי עפתי לרצפה, עכשיו אני בטראומה", אמרה והוסיפה: "שמעתי את אח שלי צועק אימא, אימא ולא הבנתי מה קרה, אז הבנתי שגם תקפו את אימא שלי. היא קיבלה זעזוע מוח ופונתה לבית החולים תל השומר". לדבריה, המשטרה כלל לא דאגה לטיפול רפואי לאימה - "אפילו לא הזמינו אמבולנס".

בני המשפחה הזדעזעו מהתנהלות השוטרים. "איך אירוע קטן יכול להיגמר בצורה כל כך אלימה - השוטרים מאבדים שליטה על עצמם", אמרו. לדבריהם, הסרטונים מהאירוע מדברים בעד עצמם: "שהשוטרים לא יתחילו לספר סיפור. אנחנו אנשים שומרי חוק, שיראו את הצילומים ויבינו שהם התנהגו אלינו באלימות כאילו שאנחנו אחרוני העבריינים".

במשטרה שלחו תיעוד משלהם מהאירוע ומסרו בתגובה: "המשטרה עצרה בסוף השבוע 5 תושבי אזור, בחשד לתקיפת שוטרים שביקשו לאכוף הפרעת מנוחה חמורה בשעת לילה מאוחרת בלב שכונת מגורים. שוטרי מרחב איילון הוזעקו בליל חמישי לאירוע המוגדר הפרת מנוחה בישוב אזור, בעקבות קבלת פניות למוקד 100 בדבר רעש בלתי נסבל ממסיבה רועשת המתקיימת בליווי מוזיקה חזקה הבוקעת מרמקולים, בלב שכונת מגורים, בניגוד לחוק".

עוד נמסר: "לאחר זיהוי בעלי המקום הסביר השוטר כי בכוונתו לרשום דוח בגין העבירה האמורה, אולם אז החלו הנוכחים לגדף את השוטרים ולתקוף אותם באופן פרוע ומשולל רסן שהצריך דרישה ברשת הקשר לתגבור כוחות לשם השתלטות על ההמון והדיפתם בכוח לשמירה על בטחון השוטרים. השוטרים עצרו 5 חשודים בגין תקיפת השוטרים ובהתאם לממצאי החקירה וצרכיה הם נשלחו למעצר בית בתנאים מגבילים. בתום החקירה, יועברו כלל ממצאיה לעיון והחלטת התביעות לשם מיצוי מלוא חומרת הדין עימם".