המשטרה הגישה כתב אישום נגד 2 תושבי טמרה בגין גניבת תוצרת חקלאית מקיבוצים בצפון ומכרו אותה לחנות ירקות בבית שאן. במהלך חקירה סמויה שנערכה במשך חודש - גנבו הנאשמים 3 טון אבטיחים, כחצי טון בצל וכחצי טון תירס. בלשי מג"ב פשטו על חנות הירקות ועל ביתם של אחד הנאשמים ואיתרו מאות קילוגרמים של תוצרת חקלאית וחומרי הדברה. במהלך החקירות איים אחד הנאשמים על השוטרים: "אני רוצה לראות שמישהו יתלונן עלי אני אהרוג אותו".

חקירה סמויה וגלויה התנהלה ביחידה המרכזית של מג"ב בצפון נגד שני הנאשמים (47,21) שעסקו בגניבות חקלאיות בין התאריכים 24.04.2021 – 26.05.2021 מהשטחים החקלאיים של קיבוץ טירת צבי, שדה תרומות, שדה נחום ואזור התעשייה הצפוני של בית שאן ומכרו את התוצרת לבעל חנות לממכר ירקות ופירות בבית שאן.

גניבת אבטיחים מקיבוצים בצפון (צילום: דוברות המשטרה)
גניבת אבטיחים מקיבוצים בצפון | צילום: דוברות המשטרה

באחד המקרים, הגיעו שני הנאשמים לפנות בוקר לשטח החקלאי בקיבוץ טירת צבי, קטפו כ-20 אבטיחים במשקל 140 ק"ג ושווי של 1,120 שקלים. פקח של רשות הטבע והגנים שזיהה ותפס אותם, ביקש מהם להחזיר את האבטיחים. בתגובה ריסקו אותם השניים על הקרקע.

במקרה נוסף גנבו בשדה תרומות כ-50 אבטיחים במשקל 400 ק"ג ובשווי 2,000 שקלים, וגרמו נזק לגדר החשמלית המקיפה את השטח החקלאי. ללמחרת גנבו מהאזור תעשייה הצפוני בבית שאן 6 שקים, 3 מיכלים ו-16 אריזות של חומרי הדברה מסוגים שונים בשווי 5,656 שקלים.

גניבת אבטיחים מקיבוצים בצפון (צילום: דוברות המשטרה)
מאות קילוגרמים של בצל אותרו בפשיטה | צילום: דוברות המשטרה

השניים נעצרו בפשיטה על חנות הירקות בבית שאן שבוצעה בעקבות פעילות החקירה של היחידה המרכזית של מג"ב. בחיפוש שביצעו בביתו של אחד הנאשמים נתפסו 425 ק"ג בצל, 720 ק"ג אבטיח, 36 ק"ג שום בתפזורת, 78 ק"ג שום גבעולים, 8 ק"ג שקדים, משקל דיגיטלי וחומרי הדברה.

במהלך החקירות אחד הנאשמים איים על השוטרים והחוקרים. "אני רוצה לראות שמישהו יתלונן עלי אני אהרוג אותו", אמר להם. במקרה נוסף אמר: "יהיו כאן הרבה הרוגים".

בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בטבריה מיוחס לנאשמים עבירות של גניבת תוצרת חקלאית, גניבת תוצר עבודה, השמדת ריאיות, הסגת גבול פלילית, איומים והחזקת נכס החשוד כגנוב.