אחרי הסערה: הדוגמנית גל גברעם התייצבה היום (חמישי) במשטרת תל אביב בכדי להגיש תלונה נגד שי אביטל. בתום הגשת התלונה שערכה כארבע שעות התייחסה גברעם בקצרה ולנושא ועודדה: ״בנות – בואו, צאו להעיד״.

גל גברעם הגישה תלונה במשטרה נגד שי אביטל (צילום: N12)
גל גברעם ותום חיימוב | צילום: N12

במקביל, מפכ״ל המשטרה קובי שבתאי התייחס לפרשה והבהיר כי בעקבות המקרה של גל גברעם הופקו ונלמדו הלקחים. שבתאי ביקש לחדד את ההנחיה שכל אדם שמגיע להתלונן בתחנת משטרה-יתאפשר לו מבוקשו זה.

המפכ"ל קובי שבתאי (צילום: דוברות המשטרה)
המפכ״ל, קובי שבתאי, ארכיון | צילום: דוברות המשטרה

בטקס של משטרת ישראל במכללה הלאומית לשוטרים, אמר המפכ"ל בנאומו: ״מבלי להיכנס לפרטי האירועים האחרונים שפורסמו בתקשורת, שבנוגע לאחד מהם מונה קצין מברר, אני מבקש לומר כי למדנו את האירועים וחתרנו להפקת לקחים מושכלת ומהירה. נכון, אנו לא חפים מטעויות. אנו בודקים עצמנו, ובמקום בו נעשו טעויות, אנו דואגים לתקנן, על מנת שהדברים לא יחזרו על עצמם".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by GG (@gal_gvaram)

 ״לאור החשיבות הגדולה בשירות לאזרח הורתי על חידוד ההנחייה, שכל אדם שטרח והגיע לתחנת המשטרה, יקבל שירות מלא ותלונתו תיגבה בו במקום, אם באמצעות חוקר ואם יבחר תעמוד לרשותו גם האפשרות להגשת תלונה מקוונת שתעשה בתחנת המשטרה, בעמדה ייעודית לכך ובמידת הצורך גם בסיוע שוטר - לא יצא אדם מתחנת המשטרה ללא השירות שמחובתנו לתת״, אמר שבתאי.

שי אביטל (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
11 נשים כבר התלוננו, שי אביטל | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

המפכ״ל אף התייחס במיוחד לקורבנות תקיפה מינית ואמר: ״אני מבקש להבהיר, באופן חד וברור, כי הטיפול בקורבנות עבירות מין, חובה שייעשה ברגישות רבה, תוך הבנה למורכבות הרגשית הנלווית לעצם הגשת התלונה. הטיפול בקורבנות עבירה קשישים חייב אף הוא להיעשות ברגישות, בסבלנות, ובעיקר תוך תשומת לב למורכבות הנלווית לגיל, ולהיעדר הנגישות וההבנה של האמצעים הטכנולוגיים״.

נכון לשעה זאת 11 נשים הגיעו להתלונן נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל. אתמול התלוננו 5 נשים נוספות התלוננו אביטל בטענה שתקף אותן מינית. שתי המתלוננות האחרונות העידו על תקיפה מינית שהתרחשה לכאורה בשנת 2019. לין פאר, שבחרה להתראיין בפנים גלויות, התייחסה בתלונתה לכמה מקרים של בעילה שלא בהסכמה חופשית שאירעו לפני 6 שנים וחצי. מתלוננת אחרת סיפרה על תקיפה מינית שהתרחשה לפני כ-4 שנים.