"המעשים בהם הודתה הנאשמת הם חמורים ביותר. הנאשמת יזמה הגעה של המתלוננת, סמוך לחצות, גרמה לתקיפתה בעצמה ובסיוע חברותיה, התעללה בה באופן קשה ופגעה בפרטיותה": 18 חודשי מאסר בפועל ופיצויים בשווי של 12 אלף שקלים נגזרו לאחרונה בבית משפט השלום בתל-אביב על בת 31 מאזור גוש דן. על פי עובדות כתב האישום, הנאשמת הגיעה בשעת לילה מאוחרת אל ביתה של המטפלת של ילדיה בליווי חברותיה, ויחד הן תקפו והתעללו במטפלת. הרקע למעשים הקשים – חשד שעלה בקרב הנאשמת לכך שהמטפלת מקיימת קשר אינטימי עם בעלה.

על עובדות כתב האישום, בתאריך 05.01.2018, בסביבות השעה חצות, הגיעה הנאשמת המרכזית לבית המטפלת, שהתעוררה משנתה ופתחה את הדלת. הנאשמות פתחו את דלת דירת המטפלת לעברה, דחפו אותה ותקפו אותה נמרצות. במהלך האירוע האלים משכו הנאשמות בשערות ראשה של המטפלת, היכו באמצעות ידיהן על ראשה וגופה, בעטו בבטנה וכתוצאה מכך ברח למתלוננת שתן. בכל אותה העת צעקו וקיללו הנאשמות את המתלוננת. לנוכח המתרחש בכתה הפעוטה, בתה של המטפלת.

הותקפה בביתה ונכלאה, אילוסטרציה (צילום: AP)
"מי ששוכבת עם גבר נשוי - לא מגיע לה שיהיה לה שיער", אמרו התוקפות למתלוננת | צילום: AP

אם לא די בכך - במהלך המאבק האלים, הכתה הנאשמת המרכזית נמרצות את המטפלת עם הטלפון הנייד שאחזה בידה. בהמשך משכו חלק מהנאשמות את המטפלת מאזור הסלון למטבח ודרשו ממנה לומר את האמת בהתייחס לחשדותיה של הנאשמת המרכזית כלפי הקשר לכאורה בין המטפלת לבעלה. ראשה של המתלוננת היה שמוט וזו ביקשה מהן שיעזבו אותה, אך הנאשמות דרשו מהמתלוננת שתפתח את מכשיר הנייד באמצעות קוד שהיה ברשותה זאת כדי לחטטת בהודעותיה.

באותו זמן תקפה אחת מחברותיה של הנאשמת המרכזית את המטפלת תוך שהיא סוטרת לה וצועקת עליה: "זה על כל השנה הזאת". בשלב זה, על פי כתב האישום ילדיה של המטפלת ששהו בחלק סמוך - החלו לבכות, אולם בכי התמרורים של הילדים לא הפריע לנאשמות שהמשיכו להכות את המטפלת.

בעקבות הרעש שעלה מהדירה, אחד השכנים דפק על דלתה של המתלוננת ושאל לפשר הרעש החריג. אז אחת הנאשמות אחזה בעורפה של המטפלת ולחשה באוזנה לשתוק. נאשמת אחרת דרשה מהמטפלת להוריד את חולצתה, ואיימה עליה בכך שאמרה: "...אם את תדברי מילה - נפגע בך", בכוונה להפחידה. אחת הנאשמות פתחה את הדלת ואמרה לשכן כי הן עורכות מסיבה, והשכן עזב את הדירה.

"הוא אמר לי להגיד שהוא מגדל תבלינים". אילוסטרציה (צילום: יעקב נעמי, פלאש 90)
אחד השכנים עלה לבדוק את פשר הרעש. הנאשמות ענו כי הן עורכות מסיבה | צילום: יעקב נעמי, פלאש 90

אז, קרה האירוע הקשה והמטלטל - אחת מחברותיה של הנאשמת המרכזית ניגשה למטבח, פתחה את מגירת הסכו"ם ולקחה לידה מספריים. הנאשמת הלכה לעבר הסלון ואמרה למתלוננת: "מי ששוכבת עם גבר נשוי לא מגיע לה שיהיה לה שיער", וגזרה את שיערה של המטפלת. בהמשך אמרה אחת החברות של הנאשמת המרכזית למטפלת כי עליה לגזור את שיערה בעצמה ואם לא תעשה כן: "זה יהיה הסוף שלך".

בתגובה לקחה המטפלת את המספריים לידיה וגזרה קצוות מהשיער למשמע בכיה של בתה הבכורה. לאחר האירוע הקשה דרשה הנאשמת המרכזית את הקוד של הטלפון הנייד של המטפלת - ולאחר מכן הסתלקה מהדירה עם חברותיה. בעקבות האירוע הקשה הובהלה המטפלת אל בית החולים שם נדרשה לטיפול רפואי - היא סבלה מחבלות, שטפי דם וזיהומים בראשה.


בשבוע שעבר בבית המשפט השלום בת"א נגזר דינן של הנאשמות: על הנאשמת המרכזית נגזרו 25 חודשי מאסר מהם 18 חודשים לריצוי בפועל. בנוסף חויבה לשלם פיצויים בסכום של 12 אלף שקלים למטפלת. כנגד חלק מהנאשמות נגזרו כבר עונשים קלים מזה שנגזר על הנאשמת המרכזית, נגד אחדות הסאגה המשפטית טרם הסתיימה.

עורכת דינה של הנאשמת בחרה לא להתייחס לגזר הדין.