רש"ט שי ביטון, השוטרת שהותקפה באלימות על ידי נוסע אוטובוס שלא עטה מסכה, התראיינה הערב (שני) לראשונה והגיבה על האירוע. היא סיפרה שעדיין כואב לה מהמקרה האלים והביעה תקווה שהתוקף יטופל במלוא החומרה. עוד היא אמרה שבכוונתה לחזור לשירות במשטרה, אך היא עדיין לא יודעת מתי הדבר יתאפשר.

צעיר תקף שוטרות שדרשו ממנו לעטות מסכה (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

ביום רביעי ביצעו שוטרות ממשטרת ירושלים, בהן רש"ט שי ביטון, אכיפה של הנחיות משרד הבריאות. הן ניגשו לנוסע אוטובוס שלא עטה מסכה, החלו לתשאל אותו, ביקשו ממנו להזדהות ואז הוא תקף אותן באלימות. רש"ט ביטון שחזרה בריאיון: "תוך כדי המשמרת הבחנתי בשוטרת שהייתה איתי מתווכחת עם הנוסע. הלכנו לראות מה קורה, כי הוא התלהם וצעק. נתנו לו מסכה והוא לא הסכים. רצינו שהוא יזדהה בפנינו והוא סרב".

"תוך כדי הבנו שזה נמשך המון זמן, אז הורדנו אותו מהאוטובוס", הוסיפה רש"ט ביטון. "פתאום הוא התחיל לתקוף את השוטרת שלידי. הוא היה נסער מאוד ופשוט קם, תקף אותה והעיף לה את הטלפון. ניסינו לאזוק אותו, הוא גם ניסה לברוח. ביקשנו סיוע והגיעו אלינו תוך דקות, אבל הוא כבר חבט בי ונתן לי מכה".

רש"ט ביטון מספרת שזו לא הפעם הראשונה שהיא נתקלת בנוסעים שלא מכבדים את בקשותיה. "יש אנשים שהדעות שלהם שונות, שלא חושבים כמונו, אבל באנו לאכוף את ההנחיות. אי אפשר לדעת מול מי אתה עומד", היא מוסיפה.

שוטרת הותקפה באלימות באכיפת עטיית מסכות  (צילום: חדשות 12)
שוטרת הותקפה באלימות באכיפת עטיית מסכות | צילום: חדשות 12

תיק החקירה של משטרת ירושלים יועבר כבר בקרוב לפרקליטות. בתיק ישנם ממצאים מובהקים לביצוע כמה עבירות. בית המשפט המחוזי החליט לשחרר את הצעיר למעצר בית, למרות שלבית המשפט הובא כתב אישום קודם שהוגש נגדו לפני 3 שנים, על תקיפת בעל חנות בגבעת זאב, שבמהלכה הוא שבר לבעל החנות צלע.

 רש"ט ביטון הגיבה על החלטת בית המשפט: "אני בטוחה שהם יעשו כל מה שאפשר בשביל לגרום לו לשלם על מה שעשה, אבל אני מקווה שיבינו מהר מאוד שהוא לא יכול להסתובב ככה בחוץ".

עו"ד דניאל שריד, שמייצג את שי ביטון, אמר: "לא ייתכן ששוטרת שתאכוף את הנחיות הקורונה תותקף באלימות על ידי אזרח שסך הכול התבקש להזדהות. העניין הזה יטופל במלוא חומרת הדין. אנו נפעל להגשת תביעה אישית נגד אותו תוקף וניפגש איתו בבית המשפט, על מנת שמרשתי תקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לה".