לראות ולא להאמין: הימים הם ימי חודש הרמאדן, אחרי עוד יום של צום מאתגר, קבע ס' עם אימו שאת סעודת האפטאר באותו ערב יעבירו יחדיו. ס', המתגורר בשכונת בית חנינא שבירושלים, התארגן והציע לילדיו לבוא איתו לארוחת הערב אצל סבתא - אבל אז קרה אירוע שס' לא האמין שיתרחש בין כתלי ביתו. רעולי פנים פרצו פנימה, פצעו אותו באורח קשה ואיימו לרצוח את ילדיו. למרות שרובו של האירוע תועד במצלמות האבטחה - תיק החקירה נסגר על ידי המשטרה מחוסר ראיות.

"קמתי משינה לטלפון של אמא שלי שהציעה לי לבוא אליה לשבור יחד את הצום", סיפר ס'. "אני זוכר ששאלתי את הילדים אם הם רוצים להצטרף אליי לביקור אצל סבתא, והם אמרו לי שלא. רצינו לאכול בזריזות, כדי לצאת לבקר את אבא שלי שהיה מאושפז באותם ימים בבית החולים.

אז, קרו הדברים במהירות, וס' לא ישכח זאת לעולם, "פתאום שמעתי את הילדים צועקים. תחילה חשבתי שזה הכלב שלנו שהחליט להכנס הביתה ואני זוכר שהבת שלי לא כל-כך מסתדרת איתו". ס' זוכר שהוא הספיק לשאול את אימו לפשר המהומה, והיא השיבה לו מהחלון: "גנב! גנב בתוך הבית!"

האב מהבית שנפרץ בבית חנינא
האב מהבית שנפרץ בבית חנינא

ס' ירד לכניסת הבית וניסה לנעול את הדלת כדי למנוע מהגנבים להיכנס, אך לא הספיק לעשות זאת. "הגיע מישהו מאחורה ודקר אותי בחוזקה", הוא מספר. "ניסיתי להיאבק בו, אני זוכר שקרסתי למרות שניסיתי להתנגד, ואז אחד הפורצים אמר לי: 'אם אתה זז אתה מקבל כדור בראש'".

לדבריו של ס', הוא לא היה הקורבן היחיד שנפגע באירוע האלים: "הפורצים הופתעו מזה שהילדים שלי היו בבית בעת האירוע, אחרת אני לא יכול להסביר את העובדה שאחד הפורצים תפס את הבת שלי, הצמיד לה סכין לצוור ואיים: 'אם תזוזי ארצח אותך, עכשיו תשבי פה בשקט עד שאני אסיים'".

גם היום ס' לא יודע לומר מדוע הפורצים הגיעו דווקא לביתו. "לא הסתבכתי עם אף אחד, אין לי סכסוכים ואני לא בחובות", הוא אומר. "אני אדם עובד, איש משפחה, אזרח שומר חוק – זה לא מגיע לאף אחד". לתדהמתו, כמה שבועות לאחר שהתאושש מפצעיו, פנה למשטרה והבין מהחוקרים שתיק הפריצה האלימה נסגר מחוסר ראיות. "העיקר שהחוקרים הבטיחו אז בבית החולים, כשהייתי במצב קשה מאוד, שהפורצים האלימים יועמדו לדין, אז הבטיחו".

ממשטרת ישראל נמסר: מיד עם קבלת הדיווח אודות האירוע, נפתחה במשטרה חקירה, שבמסגרתה בוצעו מגוון פעולות מורכבות - לרבות חקירת מספר רב של חשודים במעשה. בהתאם לתשתית הראייתית ולחומרי החקירה שהושגו, לא ניתן היה להגיע לחשוד במעשה והוחלט על סגירת התיק. ככל שיתקבלו במשטרה פרטים נוספים או יעלה מידע נוסף שיכול להביא להתפתחות בחקירה, הרי שאלו ייבדקו כמקובל.