פרשת ניסיון השוד בחיפה: משה שובל בן ה-61 חשוד שאיים על עובדת הבנק שיפיץ תמונות עירום שלה אם לא תלך לשדוד את סניף בנק מזרחי שבו היא עובדת עם חגורת נפץ עליה. על פי החשד, הוא שכנע אותה שהוא חוקר מטעם בנק מזרחי, לקח אותה לחניון תת קרקעי. שם, לאחר שהתפשטה – הוא צילם אותה עירומה, שם עליה חגורת נפץ וסחט אותה באמצעות התמונות.

הסנגור של שובל ביקש מבית המשפט לאסור את פרסום שמו, אך השופט לא נעתר לבקשה. ככל הנראה, שובל עקב אחרי העובדת ואחרי עובדות נוספות בסניף ותכנן את המעשה מבעוד מועד. הוא דרש מהעובדת שתשדוד 3 מיליון.

המשטרה עדכנה שעצרה את שובל הבוקר, ובהמשך היום מעצרו הוארך בחמישה ימים. מה שסייע לחוקרים להתחקות אחר החשוד זה תושייתה של עובדת הבנק שהספיקה לצלם את לוחית הרישוי של רכבו לפני שעלתה לרכב ונסחטה.

העובדת היא סטודנטית מצטיינת, וקרוביה מעידים על אישה משכילה ונחמדה. אתמול פרסמנו במהדורה כי בתחילה היא סירבה לשתף פעולה עם חוקריה אבל בהמשך מסרה גרסה שהיא נחטפה על ידי אדם מבוגר ממוצא רוסי וטען בפניה שהוא חוקר מטעם בנק מזרחי ועליה לשתף פעולה. על פי גרסתה היא נחטפה על ידי אותו אדם והוא הצמיד עליה את המטען דמה וביקש ממנה להיכנס לסניף וביקש ממנה להביא 3 מיליון שקל.

עו"ד בוריס שרמן שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד בחטיפה ובשוד: "מדובר באדם מבוגר ללא עבר פלילי, סב לנכדים שמתמודדד עם מחלה קשה מאוד. הסב מכחיש את כל החשדות. אנו מצפים שהמשטרה תסיים את החקירה בהקדם ותתחשב במצבו הרפואי הקשה" בית המשפט האריך את המעצר עד ל-9.9.