אישה בת 30 נפצעה אמש (שני) באורח קשה מירי לעבר רכבה ברחוב הנביאים בבת ים. היא נפגעה בראש בעת שנהגה ברכב, שבו הייתה גם בתה בת ה-4 שלא נפצעה. צוות מד"א פינה אותה לבית החולים וולפסון, ואחר כך היא הועברה לבית החולים איכילוב, שם נלחמים על חייה. במשטרה ניהלו מצוד אחר היורה ובודקים אם מדובר בכדור תועה או בניסיון חיסול. בעקבות הפגיעה מהירי, האישה איבדה שליטה על הרכב ונעצרה בסופו של דבר רק בשולי כיכר. עד ראייה סיפר ל-N12: "שמענו את היריות וראינו ברכב אישה מלאה בדם - אבל לא ראינו את היורה".

חובשי מד"א, חגי נתני ויוסף ששון, סיפרו: "הפצועה ישבה בתוך הרכב כשהיא בהכרה וסובלת מפציעה מדממת. מיד התחלנו בטיפול הרפואי שכלל הרגעה, עצירת דימומים וחבישה. העברנו אותה במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה להמשך טיפול בבית החולים. ילדה כבת 4 שהייתה במושב האחורי הייתה נסערת מאוד. וידאנו שהיא לא נפגעה ולא נזקקת לטיפול רפואי והעברנו אותה לאמבולנס עד שבת משפחה הגיעה למקום ולקחה אותה".

זירת הירי בבת ים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הירי בבת ים | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

עד ראייה, שנכח בקיוסק ליד הצומת שבה נפגעה האישה, סיפר ל-N12: "ישבנו חברים מול הקיוסק, לפתע שמענו 4 יריות, אחת אחרי השנייה. אחר כך שמענו בלימה חזקה של מכונית והרחנו אבק שריפה חזק באוויר. לקח לנו כמה שניות ואז ראינו את המכונית, ורצנו לעברה. בתוכה ראינו אישה שכולה בדם. ניסינו לפתוח את הדלת אבל היא הייתה נעולה ולא הצלחנו. ניסינו דלתות אחרות ואז ראינו שיש גם תינוקת בוכה בכיסא הבטיחות ברכב".

הוא הוסיף כי "איך שהצלחנו לפתוח את הדלת בכוח, הוצאנו את האישה ואני לקחתי את התינוקת שלא הפסיקה לבכות וניסיתי להרגיע אותה. האישה לא תיקשרה איתנו ומיד התקשרנו למד"א ולמשטרה. זה היה אירוע קשה ומזעזע, מול העיניים שלנו זה קרה. לא ראינו את היורה, רק שמענו את היריות".

חבר של המשפחה אמר כי הוא בשוק גדול. "היא התחתנה רק לפני כמה חודשים", סיפר והוסיף: "אנשים נורמטיבים, לא רבים עם איש. היא הייתה ברכב עם בתה מנישואין קודמים".

גורם המעורב בחקירה מסר כי "החקירה נמשכת. בשלב הזה, ברור שזה על רקע פלילי, אך עדיין לא יודעים לומר בוודאות אם זה כדור תועה או טעות בזיהוי, או שמישהו עקב אחריה וניסה להתנקש בה".


שעות לאחר אירוע הירי בבת ים, אירוע ירי אחר, בעיר חיפה, הסתיים במותו של גבר בן 41. לפי הודעת המשטרה, גבר בן 41 נורה למוות בחיפה ונמסר כי המשטרה החלה בחקירת אירוע רצח. במסגרת האירוע, גבר נורה בחיפה ופונה במצב אנוש לביה"ח רמב"ם בעיר - שם נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה הודיעה כי כחלק מחקירה שנפתחה, היא מבצעת סריקות אחר מבצעי העבירה וכי היא החלה באיסוף ממצאים בזירה.

בתוך כך, חוסאם ג'מיל מוסראתי בן 23 נורה למוות אתמול בעיר לוד. מהמשטרה נמסר כי בשעות אחר הצוהריים התקבל דיווח על ירי מרכב חולף לעבר אדם ברח' החלוץ בלוד. "כתוצאה מהירי נפגע צעיר בן 23 ומותו נקבע במקום על-ידי גורמי רפואה". עוד נמסר כי הקורבן הוא בן למשפחה מוכרת למשטרה.

פרמדיק מד"א בר כהן, סיפר: "הפצוע שכב על המדרכה כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעות חודרות ומדממות בגופו. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים במצב קריטי".