חיסול בתל אביב באמצע הרחוב, לעיני העוברים והשבים: ראש ארגון פשע מיפו עיזאת חאמד המוכר למשטרה נפגע אמש (שבת) מיריות ברחוב גרינבוים שבשכונת תל כביר בתל אביב-יפו. בתוך זמן קצר נקבע מותו בזירה. לפי הערכת הגורמים בשטח, הקורבן ככל הנראה רכב על אופנוע - והמחסל האלמוני נצמד אליו כשנסע על אופנוע אחר, פתח בירי מהיר ונמלט מן המקום.

בבוקר שאחרי החיסול, אמרו תושבים ביפו ל-N12: "רבים נרצחו בעבר בסכסוכי הדמים שבהם המנוח וקרוביו היו מעורבים. מאז שהוא השתחרר לא ראו אותו מסתובב הרבה ברחובות". עוד הם מספרים כי "אין אחד שלא הכיר אותו ורבים חששו ממנו". כעת, הם מביעים את החשש מפני נקמת דם על חיסולו.

נסיבות המקרה עדיין נבדקות אך לפי ההערכות מדובר בחיסול והרקע לאירוע פלילי. המשטרה פתחה בחקירת המקרה. עדי ראייה סיפרו על צרור יריות שנורו לפני הגעת הצוותים למקום ועל האופנוע שנמלט מהמקום. 

זירת האירוע ירי בשכונת תל כביר בתל אביב
זירת הירי בשכונת תל כביר בתל אביב

מהמשטרה נמסר: "המשטרה פתחה בחקירה לפני זמן קצר עם קבלת דיווח בדבר חשד לביצוע ירי ביפו לעבר תושב העיר. כוחות משטרה נמצאים במקום ופתחו בחקירת נסיבות האירוע, כאשר הרקע ככל הנראה פלילי".

הדיווח הראשון על האירוע התקבל אתמול בשעה 20:23 במוקד מד"א במרחב דן. למד"א דווח על "גבר שנפצע בארוע אלימות": חובשים ופרמדיקים של מד"א החלו לבצע פעולות החייאה בגבר, שנמצא עם פציעות חודרות. לאחר שההחייאה לא צלחה, מותו של האיש נקבע במקום.

זירת האירוע ירי בשכונת תל כביר בתל אביב
זירת הירי בשכונת תל כביר בתל אביב

החובשים של מד"א, יוסף ששון וכפיר ורסאנו, סיפרו: "הפצוע שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעות מדממות בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות והענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה אבל הפציעה שלו הייתה אנושה ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

מעמותת יוזמות אברהם נמסר בעקבות החיסול כי 58 ערבים נהרגו בשנת 2021 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, ו-5 נוספים בידי המשטרה. מבין כלל ההרוגים, 9 הן נשים וב-47 מהמקרים, הרצח נעשה באמצעות כלי ירייה.