6 שנים לאחר רצח התינוק והוריו בדומא: נחשפות השיחות מאחורי הקלעים - נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין גינה בחריפות את העומדים מאחורי רצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה והוריו בכפר דומא - וחטף על כך כשהוצג יחד עם ראש הממשלה במדי נאצים. בעוד שכלפי חוץ נתניהו ניסה לשדר מסר מחבק, ההתכתבות שחשפנו אמש ב"אולפן שישי" מצביעה על כוונה אחרת, שהובילה לכותרת נגד ריבלין באתר וואלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדבריו של ריבלין בעקבות רצח התינוק, שנשרף למוות בפשע השנאה בכפר דומא ב-2015, הוא גינה בחריפות את המעשה ושילם על כך בביקורת קשה שהופנתה אליו מצד הציבור. "אותם אלו שמבצעים את מה שביצעו, לא בני אנוש. הם מחוללי זוועות. הם אנשים נטולי צלם אנוש", אמר הנשיא.

נתניהו וריבלין "נאצים"
ההסתה נגד ריבלין ונתניהו ב-2015 | צילום:

זמן קצר לאחר מכן, ריבלין ונתניהו ספגו הודעות נאצה ואף פורסמו תמונות שלהם לבושים במדי נאצים. בעקבות זאת תקשורת ראש הממשלה הוציאה הודעה רשמית המגנה זאת: "כל מסעי השיסוי וההשמצות נגד אנשי ציבור ונשות ציבור, לרבות התמונות שבהן הוצגו הנשיא וראש הממשלה במדי נאצים, ראויים לגינוי מצד בכירי המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו קורא לכל חלקי העם להתלכד בשעה זו נגד הקנאות, האלימות והטרור" – זו לשון ההודעה.

אמש חשפנו כי כמה דקות לאחר אותה הודעה, ניר חפץ העביר למנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה את ההודעה הבאה: "בכיר בליכוד אמר הערב: 'קשה להבין על מה רובי ריבלין מתבכיין. לא שמענו ממנו אף מילה על מסע השיסוי נגד ראש הממשלה. לא שמענו אותו מגנה את התמונות שבהן הוצג נתניהו במדי נאצים'". תוך זמן קצר, פורסמה כתבה בהתאם באתר וואלה תחת הכותרת: "בכיר בליכוד המקורב לנתניהו: לא מבינים על מה ריבלין מתבכיין". מצד אחד, נתניהו ניסה להעביר מסר מחבק ומחזק בעקבות האירוע ובה בעת – הושתלה הודעה נגד הנשיא בוואלה.

כשחפץ נשאל בחקירתו על כך, הוא אמר כי היו אתרים ידידותיים שאליהם העבירו מסרים שלא הועברו לכולם מתוך ציפייה שיהיה מענה לכך. מצדו של ישועה, נאמר כי למיטב ידיעתו היו ידיעות שהגיעו לוואלה באופן שונה משהגיעו לאתרים אחרים עם בקשות מיוחדות.