חצי שנה אחרי שהורשעה בהתעללות, בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) 15 חודשי מאסר בפועל על המטפלת ספיר כהן. כתב האישום נגד כהן כלל בין היתר 15 עבירות אלימות כלפי שישה פעוטות בני פחות משנה. לפני תחילת הדיון סירבה להגיב ואמרה: "עזבו אותי בשקט". בעקבות גזר הדין, אחד ההורים התפרץ בבית המשפט וזעם על העונש: "מה זה הדבר הזה?", אימה של אחת הפעוטות אמרה גם היא: "15 חודשים? אני לא מעכלת את זה".

פרשת ההתעללות הקשה במעון שבשכונת נווה שאנן בחיפה התגלתה לפני כשנתיים, אז אביה של אחת הפעוטות חשב שרק בתו עוברת התעללות. "בהתחלה הזמנתי משטרה וחשבו שזו רק הילדה שלי, אבל לצערי הרב גילינו שהן התעללו בעוד שישה תינוקות נוספים שגם הם מופיעים בכתב האישום. השופט בעצמו אמר כי ראה מראות לא קלים".

לירון, אימה של אחת הפעוטות שספגו התעללות קשה סיפרה בתום הדיון: "ציפינו לפחות שלוש שנים. 15 חודשים? אני לא מעכלת את זה. אני לא יודעת אם זה בטוח לשלוח את הילדים לגן אם בית המשפט לא עומד מאחורי ההורים". אב של אחד הפעוטות רתח על גזר הדין, התפרץ בזעם וצעק: "איך אתה נותן לה שנה? איך אתה נותן לה שנה? מה זה הדבר הזה?". מנגד, עורך דינה של כהן, יובל זמר, אמר שבמקרה שלה מדובר ב"מעידה חד-פעמית".

עו"ד יובל זמר
עורך דינה של כהן יובל זמר

על פי כתב האישום, תינוקות בני חצי שנה עברו מסכת של התעללות ואלימות קשה במעון על ידי כהן ומטפלת נוספת ששמה נאסר לפרסום. בין היתר חוו הפעוטות בגן חניקות עם החיתול, בעיטות, סטירות, טלטולים, משיכות בשערות ועוד.

בימים שאחרי ההרשעה, סיפר אותו אב שבתו עברה התעללות: "ירדו לי עשרים שנים כי אתה לא מפסיק להתעסק עם זה, זה מעגל שלם של עבודה נוספת. הילדה לא הולכת לאנשים אחרים, יש לנו חרדות גם איתה, היא מפחדת מכל דבר, אנשים שהיא לא מכירה היא מתחילה לבכות".