ונדליזם מגדרי: תושבי אשדוד תיעדו בשנתיים האחרונות עשרות שלטים שהושחתו מפני שהופיעו בהם דמויות נשים. בעירייה ובמשטרה אמנם טוענים שהם פועלים נגד התופעה, אך בינתיים נעצרו 2 חשודים בלבד, אחד מהם לאחר פניית N12 למשטרה. בינתיים הרס השלטים נמשך. מספר פעילים בעיר מארגנים הפגנה נגד התופעה, שתתקיים ביום שישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו דורשים שעיריית אשדוד ומשטרת ישראל יטפלו בעבריינים", אומר רוני סאיג, תושב העיר. "די למכבסת המילים ולפוליטיקה". מיכאל גרימברג, תושב אחר, מוסיף: "תופעת פגיעה בשלטי חוצות משום שיש בהם תמונות נשים היא תופעה חשוכה ,שבשנת 2021 צריכה להיעלם מן העולם. חובה להשתמש במצלמות הרבות הפזורות בכל העיר כדי למגר תופעה פסולה זאת".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) תקפה את השחתת התמונות, ומסרה כי "התופעה הבזויה של השחתת מודעות על רקע מגדרי שבה וחוזרת, ובתקופה האחרונה זה רק מתגבר". היא הוסיפה כי "לצערי הרב, המשטרה לא עושה שום דבר כדי לאכוף את הוונדליזם הזה". 

ונדליזם באשדוד (צילום: קבוצת אשדוד רוצה שינוי)
כ-50 שלטים הושחתו בתוך שנתיים | צילום: קבוצת אשדוד רוצה שינוי

ח"כ מלינובסקי הוסיפה כי "בכנסת ה-20 ובכנסת ה-23 קידמתי הצעת חוק שתחמיר את הענישה על השחתת מודעות על רקע מגדרי, שלדאבוני לא עברה, אבל אחד הדברים הראשונים שאעשה בכנסת הנוכחית היא להמשיך ולקדם את אותה הצעת חוק ולהיאבק באותם עבריינים".

ונדליזם באשדוד (צילום: קבוצת אשדוד רוצה שינוי)
ונדליזם מגדרי, התושבים זועמים | צילום: קבוצת אשדוד רוצה שינוי

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה עבירות של פגיעה בפני מקרקעין בכלל, ובפרט כאשר מדובר בפגיעה המכוונת על רקע מגדרי. לפני כחודשיים עצרה המשטרה חשוד בשנות ה-30, זמן קצר לאחר שביצע עבירות דומות בעיר אשדוד, במהלכן השחית שלטי חוצות ובהם דמותן של נשים. החקירה בעניינו עודנה מתנהלת ביסודיות, תוך כוונה למצות עמו את הדין".

לאחר פניית N12 בנושא אתמול, היום נמסר מטעם המשטרה כי נעצר חשוד נוסף במעשים: "משטרת ישראל עצרה לפני זמן קצר לחקירה, תושב אשדוד בחשד להשחתת שלטי חוצות בהם מופיעות נשים. משטרת ישראל מנהלת בשבועות האחרונים חקירה בעקבות דיווחים שהתקבלו אודות השחתה של שלטי חוצות ברחבי העיר אשדוד, בהם דמותן של נשים. במהלך החקירה התחקו חוקרי תחנת אשדוד אחר דפוס פעולתו של החשוד, והצליחו לאתר את זהותו, תושב אשדוד כבן 33, ועצרו אותו לפני זמן קצר לחקירה מחר יובא החשוד בפני בית המשפט לדיון בעניינו".

ונדליזם באשדוד (צילום: קבוצת אשדוד רוצה שינוי)
המשטרה עצרה רק חשוד אחד עד כה | צילום: קבוצת אשדוד רוצה שינוי
ונדליזם באשדוד (צילום: קבוצת אשדוד רוצה שינוי)
אלמונים משחיתים שלטים באשדוד | צילום: קבוצת אשדוד רוצה שינוי

מטעם עיריית אשדוד נמסר: "ראש העיר הצהיר לא אחת כי אשדוד היא עיר סובלנית המאפשרת לכולם לחיות יחד, במתן כבוד הדדי ויחס שוויוני לכל, ופועלת בכל דרך על מנת לשמור ערכים אלה ללא עוררין. לכן, בצד הגינויים והפעילות ההסברתית, מתבצעת בכל עת גם פעילות משטרתית כאשר גופים ומשאבי עירייה מונחים לסייע למשטרה בפעולות מניעה ואכיפה למיגור התופעה באשדוד".

חברת הכנסת יוליה מלינובסקי ממפלגת ישראל ביתנו אמרה בתגובה לאירועים: "התופעה הבזויה של השחתת מודעות על רקע מגדרי שבה וחוזרת ובתקופה האחרונה זה רק מתגבר. לצערי הרב משטרת ישראל לא עושה שום דבר כדי לאכוף את הוונדליזם הזה. בכנסת ה-20 ובכנסת ה-23 קידמתי הצעת חוק שתחמיר את הענישה על השחתת מודעות על רקע מגדרי שלדאבוני לא עברה אבל אחד הדברים הראשונים שאעשה בכנסת הנוכחית היא להמשיך ולקדם את אותה הצעת חוק ולהאבק באותם עבריינים".