השפיל נער יהודי - ונעצר: נהג אוטובוס בבית שמש נעצר בשבוע שעבר בחשד שהשפיל נער חרדי בן 15, סרב לתת לו לרדת מהאוטובוס וצילם אותו. הנהג שוחרר בתנאים והורחק מהעיר, בחברת "סופרבוס" המעסיקה אותו הודיעו שיזומן להליך משמעתי.

"הוא נסע בדרך לישיבה, ולקראת הסוף נשארו באוטובוס רק הוא והנהג", סיפרה אמו של הנער ל-N12. "פתאום הנהג עצר באמצע הדרך, וקרא לו לבוא. כשהוא התקרב, הנהג פתח מצלמה והתחיל להשפיל אותו. הוא אמר לו: "מה אני צריך לעשות אם אני רואה אותך ברחוב חשוך? תגיד שאני צריך לתת לך מכות. תגיד שאתה שונא את היהודים ואוהב את הערבים".

האם המשיכה: "הבן שלי כמובן פחד ואמר לנהג מה שהוא רצה וביקש לרדת, והנהג סרב. בסוף הוא המשיך בנסיעה והבן שלי ירד. הוא פחד מאוד, עד היום הוא בחרדות מלעלות שוב לאוטובוסים".

עו"ד חיים בלייר מארגון חוננו, שייצג את הנער, מסר: "חומרת האירוע מתעצמת ביותר כאשר מדובר בנהג אוטובוס אשר מופקדים בידיו ביטחונם של עשרות אזרחים יהודים ישראלים. אנו דורשים שהחשוד יואשם בעבירות החמורות בספר החוקים, בכללם חטיפה ואיומים כנגד קטין על רקע גזעני. אך מעבר לכך אנו מקווים שחברת האוטובוסים ורשויות הביטחון יעשו חריש עמוק על מנת לבדוק ולהבטיח שאין בין עשרות נהגי האוטובוסים עוד אנטישמים מהסוג של החשוד". 

עו"ד חיים בלייכר (צילום: ארגון חוננו)
עו"ד חיים בלייכר | צילום: ארגון חוננו

נהג האוטובוס מכחיש את הדברים וטען בדיון בעניינו שהוא צילם את הנער מפני שהוא לא עטה מסיכה.

מחברת "סופרבוס" נמסר בתגובה: "החברה מזועזעת מהחשדות המיוחסים לנהג ועם הדיווח על המקרה הוא זומן מיידית לבירור ראשוני, שבמסגרתו הכחיש את החשדות המיוחסים לו. מיד לאחר המקרה הנהג נשלח, למיטב ידיעת החברה, למעצר בית וטרם שב לעבודה. עם שובו של הנהג לעבודה בכוונת החברה לזמן את הנהג להליך משמעתי מתאים. למותר לציין, כי האירוע גם נמצא בחקירת משטרה, עמה החברה משתפת פעולה באופן מלא".