זה קרה השבוע, בשעות הצוהריים בחולון: א' בן ה-14 שב לביתו מעוד יום לימודים, ובעודו נכנס אל תוך בית המשפחה, הופיעו מאחוריו שתי דמויות לבושות שחורים, עם כובע לראשן ומסיכות הקורונה על פניהם. בין רגע השניים נצמדו אל א' ואמרו לו בבהילות: "אנחנו שוטרים סמויים בתפקיד - התבקשנו לערוך חיפוש בבית שלכם, תפתחו לנו את הדלת". ברגע ששמע שמדובר בשוטרים, פתח לשניים את דלת הבית מיד ונתן להם להיכנס. אז גם הבחין אחיו של א' , ב' בן ה-17 שבאותה עת היה בבית המשפחה ולמד לבחינות הבגרות, בשלושה שנכנסו במהירות - א' ששב מיום הלימודים ושני אנשים זרים לבושי שחורים.

"כשהם ניצבים במרכז הסלון המשפחתי הם חזרו שוב על אמירתם החריגה כי הם שוטרים סמויים בתפקיד שהגיעו בהוראת המשטרה לחיפוש אחר סמים שמצויים בבית", שחזרו א'-וב' בפני בני משפחתם. "אני ואחי מיד דרשנו מהם לראות את תעודת השוטר וצו החיפוש שלהם", נזכר ב' .

לדבריו של ב' השניים לא הסכימו לשתף איתם פעולה ומיד פתחו בחיפושים בכל החדרים, "תוך שהם עוקרים את מצלמות האבטחה ומכשירי ההקלטה שמרושתים אצלנו ברחבי הבית מתוך ארון חשמל". זמן קצר לאחר מכן הם החרימו לשני האחים את הטלפונים הניידים, בזמן שהם מאיימים עליהם שלא יגידו אף מילה לאיש.

"השודדים החלו לגרור את אחי הקטן בן ה-14, והכריחו אותו להגיד איפה ניצבת הכספת ובתוכה מאות אלפי השקלים שקיבלו ההורים שלי בגלל הסמים", סיפר ב'. באותו הזמן, אחד הפורצים שמר בסלון על האחים, בזמן שהשודד השני החל להפוך ולגנוב טבעות ותכשיטים מחדר ההורים. "לאחר שעברו בין החדרים, הפכו והרסו כל אשר עולה על ראשם, אולם כשלא מצאו שלל יקר ערך הם החלו לחטט לי בארון - הם אפלו גנבו לי את השעון".

האב הגיע - והשודדים נמלטו

אז גם התרחשה התפנית בעלילה - תפנית שאולי הצילה את חייהם של שני האחים המבוהלים - "אבא שלי בדיוק נכנס הביתה דרך החצר האחורית. כשאחד הגנבים שמע את אבא מתקרב הביתה, מיד הוא ברח מהזירה עם הדברים שהצליח לאסוף. השודד השני, באותו הזמן ניסה לסגור את הדלת על אבא שלי, ולאחר כמה שניות אבא שלי פתח את הדלת", שחזר הבן. 

כשסוף סוף הצליח האב להכנס לביתו, הוא ראה מחזה לא נעים. "הוא ראה את שנינו נסערים ובוכים. "בשניות הראשונות הוא בכלל לא הבין את הסיטואציה", אמר הבן ל-N12. "השודד אמר לאבא שלי שהוא מהבילוש המשטרתי והוא פה כי הוא מחפש אחר סמים. אבא מיד ביקש תעודה, השודד אמר לו 'אין בעיה', אולם תוך זמן קצר הוא הסתלק לחצר הקדמית וברח מהזירה".

"רק אז נפל לאבא האסימון", הוא עבר בין חדרי בית המשפחה וחשכו עינייו, "כשעבר ליד ארון החשמל הוא גם ראה שהשודדים תלשו את המצלמות מארון החשמל". האב הנסער מיהר להתקשר למשטרה, ותוך זמן קצר עשרות שוטרים ממרחב איילון פשטו על הבית, מנסים לאסוף פיסות מידע ורמזים שיעזרו לחוקרים לשים את ידיה על הגנבים הערמומיים.

לאחר האירוע, התייחסו במשטרה למקרה החריג ואמרו כי "שוטרי מרחב איילון פתחו בחקירה, עם קבלת הדיווח במוקד 100 בשעות הצוהריים, בדבר חשד לאירוע שוד בחולון, שבמסגרתו נגנב על פי החשד רכוש מדירה. בתוך כך, המשטרה מנהלת סריקות אחר המעורבים, לאחר שנמלטו מהמקום כאשר בעל הבית נכנס והפתיע אותם בשעת מעשה. מיד לאחר האירוע הגיעו לבית המשפחה חוקרי הזיהוי הפלילי שאספו ממצאים פורנזיים ואחרים בדירה ובסביבתה".