עונש מקל לצעיר שתועד מתעלל בכלבו בבת ים: בית משפט השלום בתל אביב גזר אתמול (שני) חודשיים מאסר, שירוצו בעבודות שירות, על אלן מוריסון, הצעיר שהורשע ותיעד עצמו מתעלל בכלבו בבת ים. בנוסף נגזר עליו לשלם לחברתו 4,000 שקלים ועונש מאסר על תנאי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהחלטת בית המשפט, ציין השופט שאול אבינור כי לנאשם רקע מורכב הכולל שימוש בסמים, אך הוסיף כי הוא מתמיד בטיפול בו. "לנאשם רקע מורכב, במיוחד בשל שימוש מתמשך בסמים לאורך שנים", כתב השופט והוסיף: "עם זאת, הנאשם שולב בהליך טיפולי ומתמיד בו".

התעללות בכלב בבת ים (צילום: אלון חן, פרטי)
תיעוד ההתעללות של מוריסון בכלבו | צילום: אלון חן, פרטי

עוד ציין השופט אבינור כי מוריסון בודד בארץ וכי משפחתו בחו"ל. "הטלת עונש של מאסר בפועל תפגע בנאשם, בפרט על רקע היותו יליד חו"ל ובודד בארץ (ללא כל משפחה תומכת)", ציין והוסיף כי מעדות אימו של הצעיר עולה שמשפחתו מחכה לשובו לשם.

לבסוף סיכם: "מכלול הנסיבות והשיקולים שפורטו לעיל מלמד כי במקרה זה נסיבות הקולה עולות במשקלן על נסיבות החומרה, באופן שיש לגזור את עונשו של הנאשם ברף התחתון של מתחם העונש ההולם".

אלן מוריסון (צילום: פייסבוק\Alan Morrison)
אלן מוריסון, ארכיון | צילום: פייסבוק\Alan Morrison

עו"ד זאב לקט, שמייצג את מוריסון, מסר בתגובה על גזר הדין: "אלן הביע חרטה ולקח אחריות מלאה על מעשיו כבר מן הרגע הראשון. העונש שניתן על ידי בית המשפט לוקח בחשבון תקופה בת 21 ימים ששהה במעצר המצטברת לתקופת מאסר נוספת שתרוצה בעבודות שירות. אלן לקח חלק בהליך שיקום ארוך ואינטנסיבי אותו סיים בהצלחה רבה. בית המשפט איזן נכונה בין האינטרסים השונים ופסק על פי הדין ובראי הפסיקה הנוהגת במקרים דומים תוך הטלת צו לפיו לא יוכל להחזיק בבעל חיים למשך שנתיים".

עו"ד זאב לקט (צילום: N12)
עו"ד זאב לקט | צילום: N12

בחודש אוקטובר 2020 הוגש כתב האישום נגד מוריסון. על פי האישום, מוריסון ניסה לשכנע את בת זוגו לחזור אליו, ומשלא הסכימה החליט לנקום בה באמצעות פגיעה בכלב. מוריסון צוטט בכתב האישום: "הכלב הזה שלך ובגלל שפגעת בי אני הולך לפגוע ככה בילד שלך".