לאחר שבטיקטוק הפיצו את דבר קיומו של "יום האונס", שבו לכאורה מותר לאנוס, במשטרה מזהירים הבוקר (שישי) ומבקשים מהורים "לגלות מעורבות ואחריות בפעילות הילדים ברשת". בטיקטוק וברשתות החברתיות הופצו בימים האחרונים תכנים העוסקים ב"יום האונס" שיתקיים מחר, 24.4.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מקורם של התכנים לא בישראל – והטרנד המפוקפק "יובא" מחו"ל לרשתות בארץ. גולשות וגולשים הגיבו בימים האחרונים וכתבו בין היתר: "להזכירכם, כבר לא מעט בדיחות שהתחילו בטיקטוק נגמרו בקטסטרופה. הורים, תתעוררו, זו מלחמה אמיתית". גולשת כתבה: "תזהרו, גם אם זה בצחוק, הגברים של ישראל לא נורמליים".

הסערה הובילה הבוקר גם את משטרת ישראל להתייחס לדברים. בהודעה מטעמה נכתב: "אזהרה לציבור: משטרת ישראל, המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת ויחידה 105 בלהב 433 מבקשים להביא לידיעת הציבור כי בימים האחרונים אנו עדים להפצת תכנים שונים ברשתות החברתיות, הקוראים לקיים מחר, יום שבת, 24.04.2021, את 'יום האונס הבינלאומי'".

יום האונס , הודעות בוואטסאפ (צילום: whatsapp)
צילום: whatsapp

"אנו קוראים להורים לגלות מעורבות ואחריות בפעילות הילדים ברשת, לשוחח עמם, להסביר להם ולוודא כי הם מבינים את הסכנה הטמונה בקריאות מסוג זה. להימנע מלשתף פעולה עם שולחי התכנים בנושא או לשתף תכנים עם אנשים שאינם מכירים. כמו כן יש להימנע משיתוף והפצה של תכנים אלה שכן בעצם השיתוף הם עלולים לעודד אחרים לשתף פעולה".

"כל צפייה בתכנים הקוראים לפגוע באחר עלולה להוות אמצעי לתקיפה מינית של קטינים ובגירים כאחד מתוך מטרה לחקות את התוכן אליו נחשפו. משטרת ישראל ממליצה לכל מי שנפגע או נחשף לתכנים הללו לפנות מיד למוקד 105 ולדווח".