האיומים על שירה - וההצעה החדשה: שירה איסקוב הגישה אתמול (חמישי) תלונה במשטרה על איומים מצד אביעד משה, שנאשם בניסיון הרצח שלה. לאחר שאיסקוב סיפרה לחוקרים על האיומים, הוצע לה לעבור למקלט לצורך הגנה - והיא סירבה. מעצרו של משה, שפורסם לראשונה ב-N12, הוארך אתמול בחמישה ימים וחקירת הפרשה נמשכת.

איסקוב, באמצעות עורך דינה בן מעוז, בודקת במקביל פנייה לוועדת האיומים במטרה לבקש הגנה לה ולבנה, בעקבות הפרסום על האיומים על חייה שתכנן אביעד משה מהכלא. עו"ד מעוז הבהיר אתמול כי האיומים עצמם לא הגיעו לשירה.

שירה איסקוב הגיעה להגיש תלונה במשטרת מרחב הירקון (צילום: N12)
שירה איסקוב הגיעה להגיש תלונה במשטרת מרחב הירקון | צילום: N12

"האירוע הזה הפתיע אותנו כי אף אחד לא ציפה שהוא ינסה לפגוע בה גם מתוך חומות הכלא אבל כמו שכבר הבנו אביעד הוא בלתי צפוי", אמר אתמול עו"ד מעוז. "אנחנו נערכים לגרוע מכול. אנחנו שוקלים גם לפנות לוועדת מאוימים כדי להעניק לשירה את הביטחון שהיא ראויה לו. שירה בסך הכול מתפקדת וממשיכה בשגרת החיים אבל אנחנו מתייחסים לאירוע הזה בכובד ראש".

לפי פרטי העבירה במסמך המשטרה "נשמע אביעד מאיים על שירה עם אחרים ואף ניסה לשדל אחרים להפחיד את הקורבן". השופט קבע בהחלטתו כי יש חשד סביר לצורך המשך מעצרו.

שלשום דיווחנו לראשונה כי אביעד משה נעצר מחדש בכלא בחשד שאיים על איסקוב. האירוע שבו חשוד משה אירע לכאורה כאשר קרובי משפחתו ביקרו אותו בכלא - ואחד מאנשי שב"ס שמע את משה מספר להם שהוא מתכנן לאיים על שירה באמצעות אחד העבריינים שהכיר בזמן שהותו בכלא. רק לפני כ-3 חודשים, הביע משה חרטה על מעשיו ואמר: "מביע את התנצלות וכל החרטה בפני שירה".

עו"ד בן מעוז (צילום: משה בנסון)
עו"ד בן מעוז | צילום: משה בנסון