"התקשורת לא תקבע אם הוא אשם או לא, הוא לא עשה כלום": לאחר ניסיון ההתאבדות הבוקר (חמישי) של מייסד זק"א, יהודה משי זהב, בעקבות ההאשמות החמורות נגדו - פרקליטו עו"ד אפרים דמרי הגיע לאולפן חדשות 12 - שם פרץ עימות סוער בינו לבין הכתבים והפרשנים באולפן. עו"ד דמרי שב והדגיש שמשי זהב לא עשה דבר מהמעשים המיוחסים לו וטען שהתקשורת "רוצחת את אופיו".   

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כנראה שהמפגש שלי איתו, אתמול בלילה, היה המפגש האחרון איתו לפני ניסיון ההתאבדות", אמר, "דיברנו על עניינים משפטיים, לא היו סימנים שיפגע בעצמו. הוא ידע שהולך להיות תחקיר, הוא מאוד כעס וכאב לו על כל השקרים והשמועות". 

בשלב הזה, המגיש באולפן, דני קושמרו, שאל את עו"ד דמרי: "אתנ מכנה את זה 'שקרים ושמועות', אבל האם ישבת מולו ואמרת לו 'יהודה, עוד ועוד אנשים אומרים שעשית דברים נוראיים. שאלת אותו את זה והאם זה מקובל שעורך דין שואל את השאלות האלה את הלקוח שלו?". 

"עורך דין יכול לשאול את הלקוח שלו מה שהוא רוצה", השיב עו"ד דמרי, "ישבתי מולו ושאלתי אותו את השאלות האלה ואני אומר חד משמעית - לא היה ולא נברא, הוא לא מכיר את האנשים האלה, הוא לא מכיר את הסיפורים האלה". 

יהודה משי זהב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
משי זהב אותר על ידי בני משפחתו - שהזעיקו את כוחות ההצלה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כתבנו משה נוסבאום שאל: "האם יהודה משי זהב הבין שכבר בקרוב עומדים לזמן אותו לחקירה וייתכן שבסופה הוא יישלח למעצר לתקופה ארוכה? הוא היה מודע לזה?" ועו"ד דמרי השיב שמשי זהב רצה להגיע ולהיחקר במשטרה עוד לפני שהמשטרה תזמן אותו: "אין לו מה לחשוש כי הכל שקר וכזב. אם למשטרה היו מספיק ראיות מבוססות ומוצקות, הם היו עוצרים אותו מזמן". 

"זו הטעות של התקשורת, היא רוצחת אופי", האשים עו"ד דמרי ובשלב הזה, החל ויכוח סוער באולפן. כתבנו משה נוסבאום הדגיש שלא נעשה דבר כזה בשום פנים ואופן ואילו קושמרו הדגיש: "הבאנו את קולם של אנשים שטוענים שהחיים שלהם נהרסו. הקורבנות האמיתיים הם מי שביצעו בהם את המעשים". 

"בית המשפט יחליט אם זה אמת או שקר, לא כמו שאילנה דיין אמרה כאן לפניי שמי שהתראיין אמר דברי אמת. מי את שתחליטי שהם אמרו דברי אמת?". 

כתבנו משה נוסבאום שאל: "האם יהודה משי זהב הביע צער כלשהו בפניך?" 

"על מה יש לו להצטער, על משהו שהוא לא עשה?", השיב עו"ד דמרי, "הוא לא עשה כלום בעברו. כל מה שנאמר בתחקיר הוא שקר וכזב. את כל התחקירים שפורסמו הכחשנו. אדם היום ניסה להתאבד בגלל מה שקרה לו בתקשורת. לא התקשורת תקבע אם הוא אשם או לא".