עדותו של מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, הסתיימה היום (שלישי) והמשפט יתחדש בעוד שבועיים, עם החקירה הנגדית שלו. במהלך יום הדיונים השביעי והאחרון לשלב זה, הושמעו הקלטות שבהן נשמעת איריס אלוביץ' מנחה את ישועה את מי להביא לאתר ואת מי להרחיק. אשתו של בעל השליטה בוואלה גם סיפרה על הדרך שבה, לדבריה, התלונן בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו – לאמו, על הסיקור שלה באתר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהתכתבות שהוצגה בבית המשפט, בין איריס אלוביץ' לאילן ישועה, היא כתבה שיאיר נתניהו "מחפש בנרות" על מה להתלונן באתר. "אני הבנתי איך זה עובד", כתבה אלוביץ' לישועה. "הם לא רואים את כל הכתבות, אבל הילד שלהם (יאיר), בא ואומר להם 'אה, את חושבת ששמו לך את התמונה בראשי? מה פתאום! תקעו לך את זה בסוף'... אתה מבין? הוא כל היום מנטר את הדברים, כל היום בדיגיטל".

לאחר מכן, הסבירה לישועה כי "האיש הזה (נתניהו) הולך להישאר עוד הרבה זמן. אתה מבין?", וכי על כן לכאורה צריך לעשות מאמצים כדי לרצות אותו. "אני אמרתי לשאול, אני מוכנה בשביל הקבוצה למכור את נשמתי לשטן, אני מוכנה לזה", הבהיר אלוביץ' באותה התכתבות. "זה עולה לי בבריאות", הוסיפה.

ישועה ענה "אני חושב שאפילו אני לא מבין... לא מתאר לעצמי על מה מדובר...", ואלוביץ' משיבה: "אני אנסה לפצח את המוקש הזה". בהתכתבות דרמטית נוספת שנחשפה במהלך החקירה, כתבה אלוביץ' לישועה: "אנחנו משתדלים לעשות כמיטב יכולתנו עבור האבא, האמא והבן".

בהתכתבויות שהוצגו היום בבית המשפט, נערכו גם התייעצויות לגבי שינויים במערכת העיתונאית של וואלה, והובהר אילו כתבים "מצאו חן" בעיניי ראש הממשלה, ואילו סומנו ככותבים פוטנציאליים להמשך. "תראה, את טל (שלו) צריך להרגיע, אני לא יודע איך", הבהירה אלוביץ' בהתכתבות עם מנכ"ל האתר. "היא באה כשמאלנית, אבל אמרנו שהיא 'שמאלנית מחמד'... היא נהייתה דוברמן".

השניים דנו גם באפשרות להביא כותבי דעות ימניים, כדוגמת גיא בכור, ארז תדמור או שמעון ריקלין, שעליו שאלה איריס אלוביץ': "מי זה?" וישועה ענה לה: "הוא חבר טוב של ינון (מגל, עורך וואלה באותו זמן)". בנוסף לכך, דרשה אלוביץ' מישועה למתן את הכותרות ולמנוע הבעת דעה בהן: "הכותרות צריכות להיות אובייקטיביות. מעניינות, אבל אובייקטיביות. לא שיהיה הבעת דעה, כמו נגיד: 'הקמפיין הצליח', אתה מבין? זה הבעת דעה".

עוד עניין שהטריד את בני הזוג אלוביץ' היו הפטפטנות הרברבנות של מי שהיה יועץ התקשורת הקרוב של נתניהו והיום עד המדינה, ניר חפץ. זה היה בעקבות פרסום בעיתון הארץ, ולפיו חפץ התרברב ואמר: "כל ידיעה בוואלה – אני עורך". אלוביץ' הוקלטה כשהיא אומרת לישועה: "איזה דביל, הוא תוקע לו גול עצמי".