האמירה המפתיעה של הבכיר במשטרה: באחד הדיונים שהתקיימו לאחרונה במטה הארצי של המשטרה, כהכנה לפגישה שהתקיימה היום (רביעי) בין מפכ"ל המשטרה, רנ"צ קובי שבתאי, לבין השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, אמר גורם בכיר במשטרה שהעבריינים שמובילים כיום את הפשיעה החמורה במגזר הערבי "הם ברובם סייענים של השב"כ", וכי במצב הזה "ידי המשטרה כבולות" כי לא ניתן לגעת באותם סייענים, שנהנים מחסינות. 

בשב"כ דחו מכל וכל את הטענות שהשמיע הגורם הבכיר במשטרה ומסרו: "טענת המשטרה על מעורבות סייעני השב"כ שקרית וחסרת כל יסוד. אין כל קשר בין הטענה הזאת לבין הנתונים העובדתיים שעולים מחקירת הפיגועים ומכתבי האישום".

בפגישה בין המפכ"ל לבין השר בר-לב שנערכה היום, עלתה סוגיית הפשיעה הלאומנית והעובדה שאין למשטרה כלים מתאימים להתמודד איתה. השר אמר שהציבור מייחס למשטרה אחריות לאירועים האלימים שקרו בערים המעורבות בזמן מבצע "שומר החומות", ולכן, לדבריו, יש לצייד את חוקרי המשטרה ביכולות ובאמצעים שכיום יש רק לשב"כ.

תגובת השב"כ: "הטענות שהועלו על כך שמרבית המעורבים באירועים באלימים הם סייעני שב"כ הן שקריות, חסרות כל יסוד ואין כל קשר בינן לבין הנתונים העובדתיים העולים מחקירת הפיגועים ומכתבי האישום. פעילות השב"כ בחודשים האחרונים הביאה למעצרם של מאות חשודים שהועמדו לדין עשרות מהם בגין עבירות טרור חמורות על רקע לאומני".

ממשטרת ישראל נמסר: "בין הגופים קיים שיתוף פעולה הדוק ופורה, שיתוף פעולה שמוכיח את עצמו מידי יום בסיכול ומניעה של פעילות טרור. לראיה, רק בשבועות האחרונים עם חקירות משותפות שהובילו לכתבי אישום באירועים הקשים בגל ההתפרעויות שפקד את המדינה. כל ניסיון להציג מתיחות או עמדות מנוגדות חוטא לאמת ושני הארגונים ימשיכו לפעול יחד למען ביטחון אזרחי ישראל".