בבית המשפט המחוזי בחיפה נפתח הבוקר (שני) שלב הטיעונים לעונש במשפטה של המטפלת ספיר כהן, שהורשעה ב-15 מקרי התעללות ב-6 פעוטות במעון בשכונת נווה שאנן בחיפה. הפרקליטות דרשה מבית המשפט להטיל על כהן עונש של 2 עד 4 שנות מאסר. הורי הילדים העידו בפני השופט אמיר טובי וסיפרו על הטראומה שעברו הילדים והמשפחה בעקבות המקרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כל מקרה לגופו היה יכול לגרום לנזק משמעותי, בלתי עקיף", טען התובע עו"ד אבי אורזך בדיון. "מפנה למקרה של פעוטה שסבלה מקשיי נשימה, ולמרות זאת הנאשמת הצמידה חתול בד לפניה וטלטלה אותה בחוזקה. נבקש מבית המשפט שלפני מתן פסק הדין יצפה שוב בסרטונים".

התובע מטעם פרקליטות מחוז חיפה הוסיף: "מדובר בתופעה שלהבנתנו הפכה למכת מדינה. אנחנו סבורים שדווקא בגלל שברוב הגדול של המקרים מדובר בנאשמות שלכאורה נורמטיביות ונעדרות הרשעות קודמות, דווקא בגלל זה בית המשפט צריך להטיל ענישה מרתיעה. על מנת שתדע כל מטפלת כזאת שאם היא תוקפת או מתעללת בפעוט - דינה יהיה מאסר בפועל לתקופה משמעותית".

נ', אביה של אחת מהילדות שחוותה התעללות מצדה של המטפלת, העיד: "אנחנו שנתיים חיים בסיוט מתמשך, חלום בלהות של כל הורה, הפחד הכי גדול שלו. חצי שנה אחר כך בתי לא חזרה לשום מסגרת. הסבתא עברה לגור איתנו. כמעט פיטרו אותי מהעבודה שלי".

הוא הוסיף וסיפר: "כשראיתי את הסרטונים במשטרה לא היה סאונד. על דברים כאלו אין מחילה. כל הורה שהילד שלו עובד דבר כזה הוא פוסט טראומתי לכל חייו. אנחנו כהורים יש לנו פוסט טראומה עם כל הילדים שיהיו לנו". בהמשך דבריו הוא פנה לעבר המטפלת, הצביעה עליה והרים את הקול: "אין מחילה למה שאת עשית ואלוהים ישלם לך על מה שעשית - אלוהים ובית המשפט".

ל', אימא של אחת הילדות, העידהה: "תמיד אזכור את התאריך 1 באפריל 2019 - זה היום בו השתנו חיי לעולמי עד. ראיתי את הסרטונים של הבת שלי, אהבת חיי, בת חצי שנה, לא יכולה לדבר להגיב, בזמן שהגברת ספיר כהן חבטה בה באגרופים בפנים שלה פעם אחר פעם, מניפה אותה כאילו הייתה שק תפוחי אדמה. בחוסר רגישות שהמוח האנושי בכלל לא מסוגל לעכל".

ל' פנה לעבר כהן: "מה חשבת לעצמך כשעשית דבר כזה? את רצחת שש משפחות. זה יכול היה להיגמר במוות". לדבריה, "הילדים שלנו שם חטפו מכות ונלחמו על חייהם כל יום. המקום הכי בטוח הפך להכי עוין. בעלי עבר טיפולים פסיכולוגיים, היה לנו משבר בזוגיות כתוצאה מהטראומה הנוראית הזאת. אני בחרדות ובפחדים והסרטונים פשוט לא עוזבים אותי. אני מקווה שאחרי שנתיים בית המשפט יסייע לנו לשחרר את כל הדבר הזה מעלינו וייתן לה מאסר בפועל".