זאת הייתה אלימות קשה, אלימות ללא מעצורים. גבר צעיר מלווה בחבריו התפרץ אל בית קפה ביפו והכה שוב ושוב את הבעלים של המקום. האיש, גבר בשנות ה-60 לחייו, התחנן שיפסיקו להכות אותו, אבל הצעיר המשיך בשלו וגרם לו לחבלות בכל הגוף. בחקירה התברר שאחותו של אחד התוקפים גרה מעל אותו בית קפה, ולטענתו - בית הקפה גורם לרעש עבור אחותו וילדיה. במשטרה ביקשו להאריך את מעצר התוקפים עד תום ההליכים - אך הם שוחררו למעצר בית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוא חבט בו עם קסדה והשליך לעברו חפצים, אחר כך נטל כיסא וזרק אותו לעברו. כל מי שניסה להפריד הוכה בידי הצעיר וחבריו. ההתעללות נמשכה גם באמצעות מתקן להעברת גחלים של נרגילה.

"מדובר באמת באירוע עם אלימות חריגה, אין הצדקה לשום אירוע כזה", אמר קצין חקירות ומודיעין ממרחב יפתח, רפ"ק אסף צוויג. "עשינו את הפעולות המהירות ביותר כדי לזהות את אותם תוקפים ולתפוס את הראיות כדי להביא את אותם תוקפים לדין".

מקרה של אלימות קשה (צילום: חדשות 12)
"אין הצדקה לשום אירוע כזה". רגע התקיפה | צילום: חדשות 12

מחקירת האירוע התברר שאחד התוקפים הינו בעלים של מסעדה פופולרית בתל אביב. אחותו מתגוררת עם שני ילדיה הקטנים מעל בית הקפה. לטענת התוקף, הרעש שבוקע מבית הקפה הפך למטרד בלתי נסבל עבור אחותו וילדיה. על רקע השכנות העכורה הזאת, באה גם האלימות הקשה שהופנתה כלפי הבעלים של בית הקפה.

לבעל בית הקפה נגרמו חבלות בכל חלקי גופו. כתב אישום חמור הוגש נגד התוקפים והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים. אבל עורכי הדין של הנאשמים, ווליד כבוב ורמזי קטילאת, הצליחו לשחרר אותם למעצר בית. במשטרה לא מוכנים לוותר. הם כבר הגישו ערעור וכעת מבקשים מבית המשפט להטיל עונשים כבדים על הצעירים האלה.

"אנחנו רואים פה אירוע שהתפתח מוויכוח סתמי לאירוע חריג בחומרתו, אלימות קשה", הסביר רפ"ק צוויג. "משטרת ישראל תפעל בכל עבירת אלימות ובריונות, בכל האמצעים העומדים לרשותה, בכדי להגיע לתוקפים ולהעמידם לדין".

מקרה של אלימות קשה (צילום: חדשות 12)
לבעל בית הקפה נגרמו חבלות בכל חלקי גופו | צילום: חדשות 12